Clicky

Jump to content

Noua aplicatie Mobilissimo.ro

Recommended Posts

@pascaleandrei, chestia cu slide-page urile e simpla.

Creeaza un nou proiect in android studio si alege Slide Activity sau Tabbed activity, nu mai stiu cum se numeste si ai template ul acolo

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

• Replies 405
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mergeeeee! Problema era următoarea: în momentul în care te conectezi de pe un telefon, site-ul este în versiunea pentru mobil și aceasta versiune nu are feed RSS. Am reușit sa fac request pentru deskt

Plus teme de Crăciun, Paște, Rusalii și, bineînțeles, Sf. Andrei

N-am pregătire IT Ai început prost. Ce importanță are dacă cineva de aici vrea sau nu? Vrei să faci și cu ocazia asta să înveți? E perfect și deajuns. Go for it. Cu feedback-ul mai greu, că e mai pu

Posted Images

Aa, ai înțeles greșit... credeai ca nu știu sa folosesc TabbedActivity. Noua versiune de InfoLoc e bazata pe tab-uri. Întrebarea mea este cum sa fac ca la Tapatalk la un forum, sau la Facebook când intri pe pagina cuiva. Ai un fel de TabbedActivity combinat cu Recyclerview sa zic asa, care se întinde pe lungime nelimitata.

Enviado desde mi Sony Z2 D6503 mediante Tapatalk

Cat despre Mobilissimo, cu Drawer e cel mai bine. Deschizi sertarul, selectezi o categorie și gata.

Cat despre Mobilissimo, cu Drawer e cel mai bine. Deschizi sertarul, selectezi o categorie și gata.

Da, cum de altfel e si in varianta mobila a site-ului. Sunt prea multe ca sa le faci tab-uri si problema e ca nu vezi ce exista, ca privire de ansamblu. Trebuie sa treci prin toate tab-urile, ori asa, ai dat un tap pe meniu si le vezi pe toate. La asta ma refeream cand am zis "9 tab-uri pe un ecran ingust".

Ooo😮, mulțumesc mult Innoxius. Cel mai bine 512x512 și apoi le redimensionez eu.

La Android trebuie sa ai 5 dimensiuni... La Ios doar 3 parca.