Jump to content
pascaleandrei

Noua aplicatie Mobilissimo.ro

Recommended Posts

Am vorbit cu Ervin si usor-usor urmeaza sa realizez noua aplicatie Mobilissimo. Acest topic este dedicat sfaturilor, ideilor, beta-testingului la vremea potrivita etc.

Momentan am cateva idei in cap, dar astept parerea voastra. Cum vreti sa arate noua aplicatie?

Cred ca te poti inspira de la site-urile de tech din afara, care au aplicatii Android: TechCrunch, Engadget, Andeoid Authority etc

Sent from my MI 5 Pro using Tapatalk

Ce a fost mai greu s-a rezolvat :D

Acum chestiile simple:

1. Daca nu are ceva in plus fata de ce imi ofera site-ul mobil + feed-ul RSS, nu va bazati pe mine. Fac alergie cand o aplicatie e doar o copie a site-ului sau un simplu client feed.
  2. Citeste recenziile din magazin
  3. Vezi cum folosesti spatiul telefon vs. tableta
  4. Filtru cu ce sa NU apara. De exemplu, vreau sa nu-mi apara Elephone, Umi, Blu sau altele de genul. Te bazezi pe tag-urile articolelor.

Atat. Deocamdata.

Filtru cu ce sa NU apara. De exemplu, vreau sa nu-mi apara Elephone, Umi, Blu sau altele de genul. Te bazezi pe tag-urile articolelor.

Intrebare: cum oare as putea sa setez n-filtre? 1-2 ar merge, dar altfel? Nu va faceti iluzii, aplicatia nu afiseaza nimic momentan, dar ma intreb si eu asa. :D

Păi asta e pe site. Bănuiesc că vor fi aceleași categorii și aici.

Andrei (celălalt), da. Așa e cel mai bine pe un ecran mic. Îi spui să introducă tag-uri despărțite prin virgulă, minus pe cele pe care nu le vrea.

Asta legat de știri, articole sau altele de genul.

Pentru cautare / filtrare telefoane nu merge cu tag-uri, trebuie specificații. Aici mă mai gândesc.

Wait...deci sa introducă și ce vrea? Eu ma gândeam doar la ce nu vrea.

Enviado desde mi Sony Z2 D6503 mediante Tapatalk

Iar căutarea nu știu cum as putea sa o fac, ma gândesc la implementare Google Custom Search API.

Enviado desde mi Sony Z2 D6503 mediante Tapatalk

Wait, da. Păi dacă vreau să văd doar știri despre Huawei Mate? Dau "mate, -porsche" dacă-s sărac și "mate" dacă-s bogat.

Prea stingher logo-ul. I-ar prinde bine un background.