Clicky

Jump to content

Recomandare camera auto de bord

fLu

Recommended Posts

Va salut. Sunt in cautarea unei camere auto si chiar nu stiu ce sa aleg si m-am gândit ca poate sunt pe aici utilizatori de "dash cam" care imi pot da niste sfaturi . Inainte am avut un Sj4000 , cred ca am tinut o in jur de 4 ani, folosita zi de zi, iarna/vara pana cand vara asta din cauza ca o lasam in masina(ascunsa pe undeva) bateria s-a umflat extrem de tare si mi-a distrus camera. Acum m-am tot uitat si chiar nu stiu ce sa aleg mai ales ca incerc sa caut ceva cu wifi sa pot accesa oricând filmulețele . Ma gandeam la camera Mio Mivue 658 WIFI sau xiaomi yi, doar ca la xiaomi yi fiind o camera de actiune imi este teama sa nu patesc ce am patit si cu Sj4000 nefiind o cameră dedicată pentru mașina si pe langa astatrebuie sa stau sa căutau sa cumpăr suport pentru parbriz + incarcator destul de lung. Iar despre camerele mio inca nu m-au convins cu adevărat ca își merita bani. Chiar toată asta am cumpărat pentru fratele meu o camera mio 618 de care am fost dezamăgit , filma destul de prost pentru cât am dat pe ea 550, asa cam returnat-o si i-am cumpărat o camera Asus foarte ok din toate punctele de vedere . Voi ce imi recomandati , ce model/marca ? am un buget undeva la maxim 500 -600 lei ... nu doresc sa iau de pe Amazon, ebay . caut ceva cu garantie .

Sent from my iPhone using Tapatalk

De ce incarcator lung? Eu imi tin Yi imediat sub oglinda retrovizoare (am un suport "peste cap" scurt) si o alimentez cu un cablu un pic mai lung decat distanta pana la priza.

E OK Yi (nu varianta 4K, am inteles ca la aia 4K-ul e tras de par). Eu o folosesc in concedii. Ii poti seta sa stearga fisierul mai vechi daca o vrei strict pentru dovezi. Dar nu are declansare la zgomot sau miscare cum au cele dedicate.

acum asta cu camerele dash sunt cu du-te vino...

daca NU vrei sa o ai tot timpul pe geam (tentatie pentru hoti) eu iti recomand utilizarea telefonului ca si dash cam.

sunt multe aplicatii.

EU nu folosesc pentru ca nu ii gasesc utilitatea.

de testat am testat Sygic (in varianta demo parca mi-a dat odata acces si la dash-cam pentru 7 zile)

Eu am car dvr Rollei, îl am deja de aproape 2 ani, merge fără probleme. Nu mi-a fiert în parbriz vara sau să înghețe iarna. Și nici nu îl dau jos din parbriz.....

Sent from my Samsung Galaxy S7 Edge

• 4 weeks later...