Clicky

Jump to content
Innoxius

Droid Automation

Recommended Posts

Ii multumesc lui DTTR ca mi-a adus aminte de ea. Bineinteles, multumesc si mamei mele. Ca m-a crescut.

Comparat cu Tasker, e mult mai simplu de utilizat. Dar simplitatea aduce si lipsa unor chestii. De exemplu variabile disponibile local / global (asa cred, ca nu pot face diferentiere) sau asignarea ca valori variabilelor a valorilor sistem (de ex. valoarea nivelului sunetului - din nou, asa cred).

Pentru un profil avem la dispozitie trigger-e (adica evenimente declansatoare, de ex. deconectarea de la o retea WiFi) si task-uri (adica ce sa faca profilul, de ex. sa seteze un anumit nivel de luminozitate). La task-uri avem si conditii IF / THEN / ELSE / ENDIF. Ca trigger se pot folosi variabile definite de utilizator (cand le definesti le poti da o valoare). Conditia de declansare este "este salvata sau editata" / "este stearsa", impreuna cu "si este egala cu". Cum spuneam, mai trebuie sa studiez treaba cu variabilele, inca nu imi dau seama nici macar la ce mi-ar folosi.

Pentru problema mea, setarea sunetului la maxim cand plec de acasa si la 3 cand ajung acasa, m-am legat de conectarea / deconectarea de la reteau WiFi de acasa.

Screenshot_2016-12-09-15-14-04.png  Screenshot_2016-12-09-15-14-12.png  Screenshot_2016-12-09-15-14-24.png  Screenshot_2016-12-09-15-14-31.png

Screenshot_2016-12-09-15-24-46.png

Well...

Din Droid poți lansa taskuri Tasker...

Enjoy!

sent from my rocket-of-a GPhone powered by stock and using Tapatalk.

La mine funcționează perfect.

Tot ce mi-am dorit face...

Activare profile complexe

Comenzi vocale

Răspuns automat la mesaje text

Droid Automation mi se pare simpluț...

sent from my rocket-of-a GPhone powered by stock and using Tapatalk.

Nu stiu, ca eu nu folosesc do not disturb. Testeaza. Stiu ca poti seta exceptii la anumite aplicatii, dar specific despre led nu stiu.

Sent from my MI 5 Pro using Tapatalk