Clicky

Jump to content

Bloguri personale

pascaleandrei

Recommended Posts

Innoxius are dreptate, avem nevoie de un astfel de topic.

Încep eu, cu o opinie personala despre "Black Friday". https://andreipascale.wordpress.com/2016/11/07/ce-se-intampla-cu-black-friday/

Enviado desde mi Sony Z2 D6503 mediante Tapatalk

Nu vreau sa fiu grammar nazi, dar incearca sa eviti repetitiile pe cat posibil.

Ca de exemplu: "s-a tot degradat în ultimii ani, anul acesta,"

Puteai la fel de bine sa scrii "s-a tot degradat in ultimii ani,dar,de data aceasta..."

Am dreptate?

Edit: Mersi @Inoxxius , am corectat :)

Edited by Maverick

Offf....am vrut sa scriu și eu o opinie și primesc numai critici. Andrei P, crede-mă ca nu am nici timpul necesar sa stau sa editez nici motivația. Pentru InfoLoc de exemplu am și vreau sa fie excelenta. Dar site-ul acesta e doar un blog în care scriu opinii despre diferite lucruri.

Enviado desde mi Sony Z2 D6503 mediante Tapatalk

Sper că vei accepta critica mea, cât se poate de constructivă :)

În primul rând am observat câțiva termeni care nu mi se par prea corecți.

1. "aspectul negativ fiind dat de culorile ușor spălăcite" Aici vorbeai de ecranul IPS, care produce culori naturale, nu "spălăcite". Acesta este termenul folosit de întreaga industrie, iar culorile unui AMOLED sunt suprasaturate. Nu poți spune că IPS are culori spălăcite, că doar nu e TN.

A doua observație...Folosești prea mult cuvântul "OK" când îți exprimi o părerea despre un aspect al telefonului precum camera și difuzorul. Poți varia dacă nu ai o părere pozitivă sau negativă, de exemplu poți spune că sunetul este decent, cu volum ridicat, etc.

În ultimul rând, doar mici scăpări cu diacriticile, dar per total eu zic că te-ai descurcat. 

Åži referitor la conținut, nu mi-a plăcut ultima afirmație cu prețul SH de 1600 care zici tu că e prețul corect pentru un telefon din 2014. Asta e doar opinia mea, spor mai departe.