Jump to content

Recommended Posts

Curajosi astia de la Xiaomi. Pe langa MI Note 2 au lansat si un concept phone interesant. Pacat ca e o lopata, dar pe hartie da bine. Sunt curios sa-l vad intr-un hands-on.

http://www.androidcentral.com/xiaomi-mi-mix-concept-phone

Iar eu astept sa vad tehnologia care isi da seama ca atingi ecranul cu podul palmei si nu cu degetul. De prea multe ori mi-am lansat aplicatiile care sunt in marginea din dreapta ca sa cred ca un telefon fara margine deloc e si practic.

Presupun ca o husa rezolva problema, dar n-am de unde sa stiu, n-am avut telefoane edge sau edgeless

Sent from my MI 5 Pro using Tapatalk

Eu am reușit asta la S6, pe G4 nu am făcut-o atât de des ca pe S6. Poate pentru că G4 e mai mare și am tendința de a apuca altfel S6-ele.

Trebuie să recunosc că am fost pozitiv impresionat de acest dispozitiv:

Păcat că nu prea sunt șanse să punem mâna pe el; se produc doar în jur de 10000 pe lună

Inviato dal mio iPad utilizzando Tapatalk

Edited by Master_B

Si mie mi-l place ca aspect. Dar e cam mare, desi nu am maini de copil chinez :)) Si pretul nu e mic, e destul.

Macar ti-l poti lua din Romania prin ABC Data.

Momentan nu se stie nimic de versiune internationala pentru Mix. E interesant, dar prea mare lopata pentru gusturile mele.

Mi mix nu prea e produs in masa. Au anuntat ca vor produce in jur de 10 000 pe luna..

Si e destul de scump..am inteles ca contine aur de 18k in jurul camerei si a senzorului de amprente..

Sent from Arsenic S7 Edge

Usor de reciclat, mai pui de un ghiul/lant :) Telefonul e si pe gustul meu, imi place maxim mix-ul, mai mult ca sigur ca o sa-l am, la gri direct de la sursa, parca vad ca e de fapt un 5,5" aparent asa pare...ceea ce nu-i greu de lopatit...ramane partea cu aur-ul, nu-i policarbonat, sticla, safir, ceramica...dar are si 91% raport sticla deci ...adjudecat :)

Trimis de pe al meu MI 5 folosind Tapatalk

Varianta de "haur" e mult mai scumpa, exista si varianta de tinichea sau ce pun ei acolo pentru "saraci". Am inteles ca e un pic mai mare si mai lat ca un iPhone 6 Plus, iar ala e ditamai lopata. Prea mult pentru buzunarele mele. Nu ca bani, ci ca spatiu. N-o sa-mi cumpar poseta sau borseta special pentru telefon

Pai și ăștia fac prezumții din poze de pe net. Sa ajungă pe bancul de probe și apoi sa vedem rezultatele exacte la măsurători.

Toate companiile duc prezentarea la nivel de arta. Dar toate ca toate chiar arata diferit și a trezit un pic lumea telecom cu un produs mai inedit

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by danielcarpo

Concluzia e ca pozele de prezentare au fost photoshop-ate de Xiaomi sa dea mai bine. In rest, articolul a fost scris degeaba.

Ziceți ce ziceți, dar telefonul chiar arată bine. În privința ecranului o husă îl va ajuta. Exact ca la Samsung Edge ;)

Sent from my Samsung Galaxy S7 Edge