Jump to content
  • Announcements

• Szilárd Ervin Szőgyenyi

Modificari modalitate Log In   07/26/2017

În urma unor modificări  efectuate la platforma pe care rulează Forumul Mobilissimo, s-au produs câteva modificări la modalitatea de login. Dacă până acum se folosea numele de utilizator, de acum, logarea se va face cu numele afişat pe forum sau adresa de email cu care v-ați înregistrat pe forum. Parola contului a rămas aceeași. Ne cerem scuze pentru inconveniențe! Termenii și condițiile de utilizare ale forumului le găsiți aici.
pascaleandrei

InfoLoc - Informații despre orice locație din lume

Recommended Posts

Salut! Sunteți pasionați de călătorii? V-ați dorit întotdeauna să aveți la dispoziție toate informațiile despre locul în care mergeți sau doar ați fost interesați de o localitate de oriunde din lume? InfoLoc este aplicația pe care o așteptați de mult timp. 

Altitudinea, latitudinea, longitudinea, condițiile meteo, presiunea atmosferică, răsăritul soarelui sunt doar câteva dintre informațiile pe care le puteți obține doar tastând numele localității. 

Și asta nu e tot! InfoLoc vă pune la dispoziție toate informațiile despre locația în care vă aflați.

InfoLoc este o aplicație moderna, bazându-se pe diferite teme. Este intuitivă, foarte ușor de folosit și permite afișarea datelor în diferite unități de măsură.

Disponibilă în Engleză și Română.

Puteți să o descăcați pe aici!

ro1.pngro2.pngro3.pngro4.pngro5.pngro6.pngScreenshot_1475431727.png

Acestea sunt datele lui Google, nu ale mele. Plus ca nu știu ce înțelege google prin Vârful Moldoveanu, poate fi puțin decalat fata de acesta și gata, altitudinea e mai mica. Ai acolo coordonatele. Încă o data, cred ca InfoLoc este singura aplicație care îți dai altitudinea oricărei locații. Dacă făceam ca alte aplicații, luam doar altitudinea locației curente, era mult mai simplu. Foloseam barometrul telefonului și gata.

@Dttr, ce este greșit? InfoLoc este aplicația pe care o așteptai. Nu am tradus bine?

Enviado desde mi Sony Z2 D6503 mediante Tapatalk

Edited by pascaleandrei99

Cred că era mai bine "is the application you waited for".Doar îmi spun și eu părerea. În caz că e gresită măcar să spun ceva folositor.

Vedeți că ceasul forum-ului a rămas la ora de vară.

Nu se potrivește Past Simple în context, corect este Present Perfect Continuos: "...you've been waiting for". Mai ma gândesc, în orice caz exprimarea nu este greșită.

Edited by pascaleandrei99

To wait long =Sa aștepți mult. Tu trebuie sa zici "aplicația pe care ai așteptat-o". You have waited for. Sau "application to wait for".

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

"To wait for" inseamna ca încă aștepti. Iar "You have waited" nu este corect. "You have been waiting for" este cea mai buna exprimare. Rămâne asa. Mulțumesc de sesizare.

"InfoLoc is an application to wait long"... Din engleza mea de baltă înțeleg următoarele:InfoLoc este o aplicație ca să aștepți mult.

Cel mai bine era" is the app you have been waiting for".

Oh, sau trebuia sa zici "to wait long for" dacă vrei să menții exprimarea.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Toate ca toate dar aplicatia e pentru mediul rural? Sau de ce ai simtit nevoia sa spui "village" in descriere? Is it an application for the peasants?

Trimis de pe al meu YOGA Tablet 2-1050L folosind Tapatalk