Clicky

Jump to content

InfoLoc - Informații despre orice locație din lume

Recommended Posts

Salut! Sunteți pasionați de călătorii? V-ați dorit întotdeauna să aveți la dispoziție toate informațiile despre locul în care mergeți sau doar ați fost interesați de o localitate de oriunde din lume? InfoLoc este aplicația pe care o așteptați de mult timp. 

Altitudinea, latitudinea, longitudinea, condițiile meteo, presiunea atmosferică, răsăritul soarelui sunt doar câteva dintre informațiile pe care le puteți obține doar tastând numele localității. 

Și asta nu e tot! InfoLoc vă pune la dispoziție toate informațiile despre locația în care vă aflați.

InfoLoc este o aplicație moderna, bazându-se pe diferite teme. Este intuitivă, foarte ușor de folosit și permite afișarea datelor în diferite unități de măsură.

Disponibilă în Engleză și Română.

Puteți să o descăcați pe aici!

ro1.pngro2.pngro3.pngro4.pngro5.pngro6.pngScreenshot_1475431727.png

• 4 weeks later...

Acestea sunt datele lui Google, nu ale mele. Plus ca nu știu ce înțelege google prin Vârful Moldoveanu, poate fi puțin decalat fata de acesta și gata, altitudinea e mai mica. Ai acolo coordonatele. Încă o data, cred ca InfoLoc este singura aplicație care îți dai altitudinea oricărei locații. Dacă făceam ca alte aplicații, luam doar altitudinea locației curente, era mult mai simplu. Foloseam barometrul telefonului și gata.

@Dttr, ce este greșit? InfoLoc este aplicația pe care o așteptai. Nu am tradus bine?

Enviado desde mi Sony Z2 D6503 mediante Tapatalk

Edited by pascaleandrei99

Nu se potrivește Past Simple în context, corect este Present Perfect Continuos: "...you've been waiting for". Mai ma gândesc, în orice caz exprimarea nu este greșită.

Enviado desde mi Sony Z2 D6503 mediante Tapatalk

Edited by pascaleandrei99

"InfoLoc is an application to wait long"... Din engleza mea de baltă înțeleg următoarele:InfoLoc este o aplicație ca să aștepți mult.

Cel mai bine era" is the app you have been waiting for".

Oh, sau trebuia sa zici "to wait long for" dacă vrei să menții exprimarea.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...