Clicky

Jump to content

Recommended Posts

• Replies 447
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Deja vrei prea multe.....     Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Cu sinceritate..iti spun a mea parere...despre aplicatie..  Singurul lucru folositor din aplicatie e vremea...si aia o accesez mai rapid din browser... Nu vreau sa te mângâi pe creștet incercand sa-

Sa le puna Andrei P. pe toate in icon pack-ul lui. Tot ce trebuie sa facem e sa cumparam icon pack-ul sau si alegem noi. Munca in echipa [emoji3] [emoji23]   Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Posted Images

Am mai îmbunătățit ceva și am mai adăugat o coloana la tabel, deci s-ar putea sa va dea crash aplicația. Totuși vechiul tabelul ar trebui sa fie șters. Dacă nu, va rog sa reinstalati aplicația.

Enviado desde mi Sony Z2 D6503 mediante Tapatalk

@Innoxius, am văzut ca mai nou inmh are feed RSS. Ma gândesc sa adaug o secțiune nowcasting și avertizări in InfoLoc și dacă vrei sa poți primi și notificări când apare ceva nou. Ce spui?

Innoxius, am descarcat cea mai noua versiune pe 3 telefoane și niciunul nu a făcut urât, fie ca doar am updatat-o sau reinstalat-o. Mai i-a dat crash cuiva? Ce e curios e faptul ca versiunea asta noua fata de precedenta nu schimba nimic esențial, nu modifica baza de date, am făcut doar cateva modificari. Atât de mici încat nici nu mai știu sigur ce am schimbat. Și nu folosesc nici git, deși în mod amuzant, știu sa umblu cu el.

In mod interesant, eroarea vine de la afisarea tutorialului(ceva ce nu am mai modificat de mult timp), mai exact de la o preferinta. E simplu, dupa ce afisez tutorialul prima data, preferinta devine 1. Raportul trimis de Feri imi spune ca nu se poate converti un string in int (preferinta respectiva e int). Prin urmare, cred ca o data cu baza de date, cheia preferintei ("help") e folosita de aceasta sub forma de String. Asa ca am modifcat cheia, am numit-o helpTutorial. Evident, acum toti utilizatorii vor vedea din nou tutorialul. Am updatat aplicatia, sunt curios daca mai primiti vreo eroare.

Acum merge impecabil. Fără crash. Bineînțeles după ce am făcut update.

Ma bucur ca te-a ajutat raportul trimis.

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Și între timp am primit o notificare în timp ce eram în aplicația, am dat pe notificare și Info loc iar a crăpat. Èši-am trimis din nou raport.....

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Cand se opreste aplicatia, ai optiunea sa trimiti un raport.  :)

@Feri, am verificat, nu e de la mine, este cum ar veni de la google, de la Volley. Folosesc libraria asta pentru a prelua date din API-uri. Poate a folosit-o si aplicatia de la care ai primit notificarea si s-au blocat intr-un fel. Nu stiu, doar imi dau cu parerea. ;)