Clicky

Jump to content
pascaleandrei

InfoLoc - Beta testing

Recommended Posts

Merge sigur ca aplicatia sa aplice automat limba sistemului, iar apoi sa poti selecta tu ce limba vrei. Sunt o gramada de aplicatii care fac asta. Mai sapa, sigur o sa gasesti cum trebuie sa faci asta. Uite exemplu din aplicatia Plume

http://cloud.tapatalk.com/s/57eb63ee9a1c4/Screenshot_2016-09-28-09-31-11-834_com.levelup.touiteur.png?

Sent from my MI 5 Pro using Tapatalk

Cred ca am înțeles cum pot sa fac asta. Defapt puteam s-o fac și pana acum, numai ca dacă utilizatorul schimba din setările sistemului limba, cea din aplicație rămânea cea inițială. Acum știi cum sa evit asta. Vine weekendul deci am ceva timp.

Trimis de pe al meu Sony Z2 D6503

Da. Probabil în seara asta o voi publica. Voi adaugă cat mai multe limbi, mai ales ca e vorba de cuvinte separate, nu de propoziții. Și pana și google translate se percepe la asta.

Trimis de pe Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Băieți, o întrebare. Exista foarte multe jocuri în care urmărirea unui anunt-videoclip aduce o recompensa. Aplicația mea nu e un joc, dar m-am gândit la următoare chestie: temele sunt interesante și după ce le vezi în demo parca, parca îți vine sa le cumperi. Problema e ca te vor costa ceva bani. Nu multi, într-adevăr, doar ca multi nu își bat capul și ii înțeleg. Pentru ca nu sunt foarte diferit de ei. În schimb urmărirea unui videoclip presupune doar timp. Asa ca de ce nu as putea lasă utilizatorul sa se uite la 10 videoclipuri sa spunem și sa le dau cadou temele? Cum.vi se pare aceasta idee? Aștept păreri.

Edited by pascaleandrei99

Deci asa rămâne. Acum stau și ma întreb cum voi informa utilizatorii de acest lucru. Poate în setări, sub "Cumpără teme" sa scriu: "Sau urmăriți câteva videoclipuri".

Trimis de pe Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Mulțumesc @Scootch. Am adăugat același meniu și pentru anunțuri, doar ca acolo e nevoie de 20 credite. Și probabil voi limita vizionarea clipurilor la 10/zi.

Și mai ma gândesc la adăugarea a 2 limbi, franceza și germana. Franceza știu cat de cat, dar germana aproape deloc. Dacă sunteți cunoscători buni de franceza sau germana as fi foarte recunoscător dacă m-ați putea ajuta. Voi traduce eu tot, cu Google translate și cu dicționarul și la sfârșit v-aș putea da, doar pentru o verificare frazele. Cuvintele simple sunt ușor de tradus.

Edited by pascaleandrei99