Clicky

Jump to content
pascaleandrei

InfoLoc - Beta testing

Recommended Posts

Opa..... La toate îți arată fix la fel. Ceva e în neregula. Dacă as acea telefonul tău în momentul asta sa fac un debugging ar fi excelent. Din păcate nu-l am și nici nu mai mi-a fost semnalata problema de nimeni. Foarte ciudat, oricum. Încerc sa vad.

Dacă căutați, acestea sunt datele pentru latitudinea și longitudinea 0. Problema e ca deși cauta o locație, tot 0 și 0 are aplicația.

Trimis de pe al meu Sony Z2 D6503

Băieți am o întrebare pentru voi. În loc de remove ads, mai bine sa existe un pro version în care poți ori sa setezi tema în funcție de anotimp ori sa alegi tu una oarecare. Și tema predefinite sa fie albastru, ca acum arata bine. Și evident prețul va fi tot 1 dolar. Ceea ce mi se pare destul de puțin. Mai ales ca pana acum nici nu aveam de gând sa pun mai multe teme.

Edited by pascaleandrei99

De ce nu faci separat doua in-app purchses de 1 dolar fiecare? Una cu remove adds si una cu teme. 2 dolari pentru o aplicatie utila nu mi se pare mult.

Sent from my MI 5 Pro using Tapatalk

Pai si atunci nu trebuie sa dezvolti doua aplicatii?

Mie nu-mi place cu versiune gratuita / versiune pe bani. Imi place cu o singura versiune, cumpar si se deblocheaza. Am avut gReader si am cumparat Pro-ul. S-a instalat langa. Noroc ca in ultimul moment inainte de a dezinstala cea gratuita am vazut ca pot exporta setarile si importa in cea Pro. Frumos era sa le preia automat sau sa-mi ofere la asta la prima lansare a Pro-ului. Asta e, prea multi ani cu Nokia m-au invatat prost :D

În loc de remove ads, mai bine sa existe un pro version 

Da...nici mie 😀. Dar nu știu câți vor da atât.

Deci toți spuneți sa cer un dolar pentru fiecare lucru în plus? :)) Dacă voi ziceți, ma conformez :).

Pai de ce sa nu faci bani din ambele optiuni.

@Innoxius Poate sa faca o singura aplicatie cu in-app purchases, nu e nevoie de doua variante

Sent from my MI 5 Pro using Tapatalk

Nou update disponibil. Sper sa va placa. P.S.

Cele mai multe schimbări au fost făcute în setări, mai exact introducerea atm ca unitate pentru presiune și introducere temelor în funcție de anotimp sau la alegere. Enjoy.

@candrei chiar nu știu ce se întâmplă.

Baieti....am o intrebare. Voi cum preferati sa aflati de chestia asta cu temele? Sa zicem ca la inceput, si chestia cu auto-setarea si cea cu setarea manuala vor fi disabled. Cum as putea sa informez utilizatorul cum ar putea sa achizitioneze asa ceva? Sa fac asta cu un pop-up enervant :))? Sau cum? Si inca ceva, cum ati prefera sa se numeasca aceasta optiune cu temele? Acum am Setari, Elimina anunturile, iar asta cu temele cum s-o numesc? "Cumpara teme" sau?

"Mai multe teme..." Si atat, fara nici un pop-up. Pus pe acelasi nivel cu Setarile, adica in meniu. Dupa ce a cumparat, dispare linia din meniu si apare setare in Setari. Ai putea si direct setarea in Setari si cand o acceseaza, explicatii ca branza e pe bani, dar asa ar fi la inca un tap distanta.

Da...mersi Innoxius.....e o idee buna. Ce vroiam sa intreb: as mai putea in setari (cand nu au fost cumparate mai multe teme) sa afisez cele doua setari (desigur disabled, nu poti da click pe ele) si deasupra lor ceva care sa avertizeze utilizatorul ca daca vrea asa ceva, sa plateasca. Si daca da click, sa-l duca inapoi in activitatea principala si sa lanseze comanda.

Apropo, am descoperit un bug, daca intri in setari se va seta tema verde. Am remediat si in maxim o ora, ar trebui sa fie disponibil si update-ul.

Disabled nu se recomanda. Stiu ca o folosesc multi, dar nu se recomanda. Si nu o spun eu. Am urmarit cateva webinare despre ce e bine si ce nu sa faci intr-o aplicatie mobila (tinute de Nokia, aia veche si buna :D ) si asta era una dintre "don't"-urile mari, bold si rosii. Disabled inseamna ca nu poti folosi in acel context. Context referinduse la conditii software / hardware: nu ai semnal, nu ai destula baterie, setarile (combinatia de setari) nu o permit etc. NU CA NU AI PLATIT. Sub nici o forma. Lasi enabled si cand da pe ea, un print-screen si pretul. Un pop-up cu print-screen si pretul.

Ceva de genul:

Screenshot_20160916-223200.png

LE: Deci nu...dar oare cum pot sa-l impiedic sa deschida lista cu diferitele optiuni? Caut...Si cam greu aia cu pretul, ca asta e alta activitate si ar trebui sa implementez si in asta In App Billing. Poate cand da click pe ele sa te duca inapoi si acolo sa lanseze comanda.

Eh, acum sunt bun, le dau la toată lumea :), vreau sa vad cum arata, dacă va place design-ul. Da, când o sa public aplicația o sa schimb screenshot-urile. Dar oare sa pun poze cu toate temele? Ca sa fie mai atractiv?