Jump to content
  • Announcements

• Szilárd Ervin Szőgyenyi

Modificari modalitate Log In   07/26/2017

În urma unor modificări  efectuate la platforma pe care rulează Forumul Mobilissimo, s-au produs câteva modificări la modalitatea de login. Dacă până acum se folosea numele de utilizator, de acum, logarea se va face cu numele afişat pe forum sau adresa de email cu care v-ați înregistrat pe forum. Parola contului a rămas aceeași. Ne cerem scuze pentru inconveniențe! Termenii și condițiile de utilizare ale forumului le găsiți aici.
pascaleandrei

InfoLoc - Beta testing

Recommended Posts

Ma simt ca in clasa a-VI-a.

Multa gramatica, conjugari ... guys, hai sa revenim la oile noastre. :))

Edited by Maverick

Băieți, puțin ajutor va rog. Tutorialul va este afișat corect pentru toate slide-urile? Pe telefonul meu (Z2, Full HD, 5.2 inch) imaginea cu ecranul principal (al doilea slide) nu este afișată și scrisul apare prea jos. Pe calculator, pe Un Nexus 5X, cu același ecran apare perfect. Am testat și pe tableta (Z3 Tablet Compact) și pe un A3 2015 și merge excelent.

Trimis de pe al meu D6503 folosind Tapatalk

Baieti, v-as fi recunoscator daca mi-ati da cateva idei despre ce sa mai implementez la InfoLoc, ce sa mai schimb etc. M-am calificat la faza nationala a unui concurs cu InfoLoc si mai am inca un concurs prin iulie si ma gandeam sa mai adaug cate ceva la aplicatie. 

Idei:

1. Căutare de locații gen restaurant, benzinărie, hotel etc în jurul locației alese. Nu știu dacă un tab nou sau pe actualul “Harta“ și să le pună pe toate. Și dacă ăla nou gen listă sau tot o hartă și să le pună pe toate pe hartă. Vezi cum ți-e mai ușor, că e concurs, ideea contează.

2. Import în Favorite a locațiilor salvate de mine în Google Maps. Manual sau automat la lansarea aplicației. De fapt sincronizare, să le șteargă pe alea pe care le-am șters în GM. Și să știu care-s alea din GM.

3. Info fusul orar și cât e ceasul acolo. Apropos, orele de apus/răsărit sunt la mine sau la ei? Cred că ar trebui specificat asta undeva.

De reparat:

1. Pe primele două tab-uri nu văd că pot face scroll. Știu că există (am văzut în multe aplicații) în dreapta o bară de scroll foarte îngustă, care îmi arată pe unde sunt pe verticală. Așa cum e aia de sub tab-uri curent.

2. Tot în astea două, când fac scroll în jos, butonul de favorite coboară și el, până iese din ecran.

3. Mie nu-mi place că îmi schimbi culoarea barei cu butoane și aia de sus la culoarea temei. Alea sunt ale mele și le vreau neschimbate. Pune în setările temei un comutator pentru cine vrea. Oricum, văd că atunci când vreau să caut ceva și apare tastatura, aia de jos e iar neagră, cât timp e activă tastatura.

Na, că i-ar am scris mult, dar tu ai vrut-o :D

Butonul de adăugat in Favorite dispare pentru a nu acoperi vreo informație.

Sunt curios dacă ma lasă Google sa import locațiile salvate de user.

Cu fusul orar este ușor de rezolvat. Răsăritul/Apusul sunt la tine. Pot sa precizez asta în setări.

As putea adaugă o bara de scroll, ma gândeam ca își da seama utilizatorul singur. :)

As putea lasă utilizatorul sa aleagă dacă sa fie sau nu colorata bara de jos. Ma gândesc sa o scot de tot. Cred ca sunt destui cărora nu le place sa fie asa. 😀

Cu restaurantele/ benzinăriile sa vad cum și dacă pot rezolva.

Mulțumesc mult pentru idei Innoxius!

Help, as vrea sa adaug și distanta estimata de google pentru traseul cu mașina în calculatorul de distanțe și nu știu unde sa o poziționez. Intre distanta cu mașina și cea în linie dreapta, tot pe verticala? Sau în alta parte?