Clicky

Jump to content
pascaleandrei

InfoLoc - Beta testing

Recommended Posts

Un videoclip da un credit? Daca da, unde e motivatia celui care foloseste aplicatia sa cumpere direct deblocarea in loc sa vizioneze videoclipurile? Practic in 3 zile deblocheaza ambele optiuni premium. Eu as limita la 1 videoclip pe zi, astfel cei care nu vor sa astepte, cumpara direct optiunile premium.

Sent from my MI 5 Pro using Tapatalk

@Innoxius are dreptate, din videoclipuri se castiga extrem de mult. Si pun pariu ca vor urmari foarte multi acele videoclipuri, pentru ca , pana la urma , pierd doar cateva minute, in loc de bani reali. Cand voi incepe testarea, voi vedea aproximativ cat se castiga din videoclipuri si voi modifca numarul de credite in functie de acest lurcu.

Edited by pascaleandrei99

Nu stiu de ce am senzatia ca nu va castiga 1 dolar din 10 sau 20 videoclipuri vizionate. N-am informatii clare, dar cred ca e nevoie de cel putin 100 de videoclipuri vizionate ca sa primesti 1 dolar, daca nu cumva de mult mai multe. Sa ne spui si noua, chiar sunt curios. Ma apuc de facut aplicatii, daca astia platesc 1 dolar pe 10 videoclipuri vizionate.

Sent from my MI 5 Pro using Tapatalk

Din cate am citit, anunturile video aduc de 130 ori mai mult profit decat bannerele clasice. Daca din acel banner fac aproximativ 0,5$ pe zi, cred ca voi castiga ceva banuti din anunturile video. Mai ales ca la inceputul lui noiembrie, voi incepe o campanie de advertising pe Google Play.

Si un dolar pe zi daca faci..din reclame..e perfect. Eu zic sa nu te gandesti neaparat la suma pe care o faci..

Sa nu uitam de si spre ce ai plecat.. Ai hotarat sa faci asta ca sa inveti si sa te perfectionezi.

Cauta sa updatezi aplicatia si sa inveti cat mai mult , banii vin muncind ;).

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Da, asta o sa fac. Pana la urma când am început sa fac aplicația nu m-am gândit ca o sa fac vreun ban. Cu updatarea e mai complicat acum, cu școală, nu am prea mult timp. Dar voi încerca să duc cat mai multe update-uri. La începutul lui noiembrie sosește un update destul de mare și este în pregătire și update-ul care aduce istoric și favorite.

Trimis de pe al meu Sony Z2 D6503

Salut băieți. Am updatat aplicația, deocamdată doar beta. Puteți urmări videoclipuri pentru a înlatira anunțurile și pentru a primi mai multe teme. Totodată, am adăugat limbile franceza și germana și am schimbat orientarea tuturor ecranelor la portret. Hope you'll enjoy it. Aștept problemele și sper sa fie cat mai puține. 😀

Enviado desde mi Sony Z2 D6503 mediante Tapatalk

Deci? Ați apucat sa testați update-ul? Dacă da, cum.vi se pare?

Dacă sunteți buni cunoscători de franceza și germana, va rog sa va schimbați în limba respectiva și sa va uitați puțin pe traduceri. Le-am făcut cu Google Translate și am mai modificat eu pe ici, pe colo la franceza. Germana nu știu aproape de loc.

Pana acum m-am gandit sa pun 10 pentru teme, 20 pentru anunturi. Aseara am zis sa pun 20 pentru amandoua. Am modificat majoritatea textelor in care aparea plus codul, dar se pare ca am uitat de asta. Multam!

In mod interesant am 33 vizionari si castigurile sunt 0,00.

Posibil. Din cate se pare, astia de la Vungle (Google este intermediarul, dar Vungle afiseaza anunturile) au mai multe modalitati de plata: unii te platesc daca te uiti la videoclip, altii daca dai click, altii daca instalezi. Poate pun anunturi din acelea de 5 secunde de la Google. Poate castig mai mult. :))

"Èši-am zis eu". Sunt sigur ca asta vrei sa zici. :)) Asa e, recunosc ca am zis, dar asa credeam și asa citisem, dar din cate se pare ca sa câștigi mult din astea video trebuie ca utilizatorul sa descarce jocul prezentat în anunț...