Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Guest Deio

Ce vise umede are autorul articolului, 8GB RAM si alte bazaconii dar nu a pomenit nimic de un Suface Pen. Pfffff

Poate sa fie si mama lor nu mai cumpara nici dracu asa ceva. A ca mai merge un low end la prelungire la abonament ... poate, dar restul sunt moarte in papusoi de cand cu amanarea win 10m si cu miserupismul microsoft.

Comentariile de mai sus sunt doar de dragul de a comenta (sau a critica).

Un nou brevet pentru Surface (Andromeda) Phone:
Coperta inteligenta (smart-cover), cu dispozitivul inchis se pot scrie notite pe coperta si ele vor fi inregistrate.

smart cover.jpg

Surface-Andromedà.jpg

Pai spune tu unde am gresit cei care comentam doar ca sa comentam sau doar ca sa criticam. Cate generatii de Surface Phone au aparut din august 2016 pana azi?

54 minutes ago, Innoxius said:

Pai spune tu unde am gresit cei care comentam doar ca sa comentam sau doar ca sa criticam. Cate generatii de Surface Phone au aparut din august 2016 pana azi?

Stiri, zvonuri, presupuneri...

Adicatelea ceva cat de cat constructiv daca nu e cu suparare!

Sau doar androidul trebuie comentat si ridicat in slavi?

Eu cred ca ceva constructiv ar trebui sa vina in primul rand de la Microsoft, ce zici?

41 minutes ago, nick5roo said:

Nada!

Aha, credeam ca au aparut si am pierdut eu stirea :D

Pai daca e vorba doar de mistouri in acest forum cred ca sunteti mici copii fata de ce pot sa scriu eu despre goagal si android!

Cumva pixel 3 a aparut si d-aia discutati?

Uite, ca sa-ti treaca, te ajuta daca-ti spun ca am avut doua telefoane Lumia, unul MeeGo si unul Symbian si abia sunt la primul telefon cu Android? In alta ordine de idei, tie ti se pare normal ca la prima ta intrare intr-o comunitate, unor persoane pe care nu le cunosti, sa te adresezi astfel? "Comentariile de mai sus sunt doar de dragul de a comenta (sau a critica)."

Eu la asta fusesem "repezit".

Puteai sa postezi stirea si fara sa pui etichete celor de mai sus.

Nu numai Microsoft are dispozitivul ("telefonul") pliabil ci si Samsung (Samsung X). Deocamdata e pus "la rece" ( DJ Koh : "il vom prezenta cand piata o va cere".)

Posibil la CES 2019 sa fie prezentat.

Deocamdata un nou brevet Samsung (depus in sept.):

samsung x.jpg

Edited by breitner

Un nou patent Microsoft pentru "surface phone".

In loc să aibă două ecrane separate, are doar unul complet flexibil.

Balamaua este ascunsa în totalitate în interiorul șasiului și este necesara punerea în aplicare a unui ecran AMOLED capabil de a susține flexibilitatea.

Aceasta este o soluție mult mai confortabilă și mai elegantă din punct de vedere estetic, dar  necesită o muncă mai complexă și probabil mai scumpă.

surface-patent-single-screen-flex.jpg

Noi patente de la microsoft pentru Surface (Andromeda) Phone.

Cateva dintre noile patente:

Patentele nou apărute arată un dispozitiv dual-screen care beneficiază de utilizarea ambelor ecrane într-o varietate de situații, cum ar fi atunci când fotografiați.
Al doilea ecran îndeplinește o funcție similară în această schiță ca ecranele pliabile în multe camere moderne. Utilizatorul poate obține rezultate mult mai bune în poziții dificile. Al doilea ecran acționează ca un "vizor digital" .

La fel si pentru audio (muzica stereo) dar amanunte mai tarziu!

Surface-Phone-Andromeda.jpg

Surface-Phone-Musik.jpg