Clicky

Jump to content

Recommended Posts

va salut, daca ma puteti ajuta cu softul pentru un hard reset la aceasta tableta, am cautat pe site-ul celor din Cluj-Napoca care-o produc si nu am gasit nimic , am sunat si am trimis email la firma iar raspunsul lor a fost  ca  '' politica de confidentialitate a firmei nu permite comunicarea softului catre utilizatori'' , doar daca vreau sa o repar la ei in service (contra cost ,bineinteles !) , asa ca speranta este la dvs. daca cineva ma poate ajuta sa fac o resoftare cu softul initial ?,

- tot ce-i legat de soft in fereastra cu '' factory reset '' va comunic : SDK : MID A20 Android 4.2- V2.0 pach1       Android system recovery <3e>       

2.1_20131211  A20_K70_ K701HC  20131212  Android  4.2.2

placa de baza are codul : INET-K70-REV02  zeng-gc  2013-05-21

- va rog ajutati-ma !, cu stima

Cres ca trebuie sa afli de fapt ce tableta e la origine. Sigur e o chinezarie rebranduita. Daca afli ce model chinezesc e, poti face rost de softul pentru versiunea originala.

Sent from my LG G3-D855

Innoxius, de dragul tău și de faptul ca ești moderator :), nu-mi sar nervii. Mai omule, descarci aplicația CPU Z pe tableta și îți arata ce model este.

Trimis de pe al meu Sony Z2 D6503

Edited by pascaleandrei99

Cred ca am pus intrebarile gresite pana acum. Ce nu-ti functioneaza la tableta? De ce vrei sa-i dai hard reset? Stii ca hard resetul inseamna doar revenirea la setarile din fabrica, iar asta nu inseamna ca ti se sterge softul? Softul ramane, ca si cum ai deschide prima oara tableta

Sent from my LG G3-D855

stimati colegi, tableta mea nu mai functioneaza, in afara de fereastra descrisa la inceput in topic, ramane blocata pe logoul ''android'', asa ca nu am cum sa o folosesc sa mai pot incarca sau descarca ceva  ?, speram ca acest aspect s-a inteles de la bun inceput !, astea ffind spuse cum fac sa dau peste softul original sa-l reincarc ?

Nu stiu cum iti apare tie fereastra cu factory reset, iar daca iti apare, nu ai si optiunea de a da factory reset din fereastra aia? Daca ii dai factory reset, softul nu se sterge. Nu ai de unde sa iei soft, decat daca cineva care si-a root-at tableta a facut backup la soft. Aici vad ca nu exista utilizatori care sa aiba tableta ca a ta. Stii sau poti intra in meniul de recovery? Ideal ar fi daca ne poti pune o poza cu fereastra aia care iti apare, sa ne putem da seama despre ce e vorba.

Trimis de pe al meu YOGA Tablet 2-1050L folosind Tapatalk

problema nu stiu cand si cum a aparut ,copii s-au jucat, cum si cind nu ma intrebati , la un moment dat s-au adus aminte ca nu merge si mi-au pus-o in brate !, in fereastra de reset am dat c-da de factory reset dar nu se intimpla nimic ,apare iar dupa logoul cu androidul,

multumesc pentru intentie, la mine nu este vorba de un reset sau hard reset imi trebuie o resoftare caci tot incercand diverse variante de resuscitare am reusit sa sterg softul initial in romana de la Smailo care nu-l salvasem cu backup, imi trebuie sa reintroduc softul de Smailo de la cineva care-l are salvat cu backup sau pe undeva pe vreun hdd

- intre timp, cautand pe net, am gasit un soft de Kocaso , parca ceva mai slab dar compatibil cu rezolutia tabletei, acum am introdus aplicatia cpu-z si iata datele obtinute : model = M770(wing_inet), brand= Kocaso, board= wing, hardware= sun7i, android version= 4.2.2, build id= a20_k71_k712c_pg_1309068.20130909, kernel version= 3.4.39+(20130909)

- astept comentariile dvs. si daca cineva ma ajuta cu softul de Smailo original , cu stima

Salut pe domnu cu tableta și pe toată lumea!Nu va mai chinuiți cu nici un soft,eu am primit de citeva zile acest model de tableta sa repar,aceeași problema ca la a dvs,ba merge pina la logo-ul cu Smailo Pepper,eventual mai încolo, pina la scrisul:Android. Ce sa fac,m-am gândit sa reincalzesc,adica sa fac un reflow la procesor, ca la laptopuri, și ce credeți? Tableta a luat-o!Nimeni nu s-a gândit dintre dvs,ca poate sa fie dezlipit procesorul,de la atâta folosință! Copii prea mult s-au jucat cu el!Dar dvs domnu Ion-spuneti-mi și dvs un secret,unde se introduce în aceasta tableta cartelâ SIM?S-Au se conecteaza numai wirelles?Mulțumiri și eu!