Clicky

Jump to content

Am HTC Desire, doresc ceva mai bun, ceva sfaturi ?

Recommended Posts

Vreau sa imi schimb batranul HTC Desire. Ce ma sfatuiti sa fac?

Am in vizor Samsung Galaxy S Plus si LG Optimus Black. Google Nexus S imi depășește putin bugetul... . Ma orientez pe faptul ca aceste telefoane au suportul kackerilor si exista pe net multe ROM-uri pentru acestea. Pentru care ma sfatuiti sa optez ? Vreau argumente solide. Multumesc anticipat!

Personal as alege Samsung Galaxy Plus. De ce?

1. Procesor mai puternic decat celelalte modele

2. Display Super Amoled + Gorilla Glass

3. Memorie interna mare 8/16 GB + card pana la 32 GB

4. HDSPA la viteze de pana la 14,4 Mbs si Bluetooth versiunea 3.0

5. Filmeaza in format HD

6. Baterie mai puternica

7. S.A.R scazut

Din punctul meu de vedere LG Optimus Black iese din discutie. Nexus S are un mare avantaj insa fata de Galaxy S Plus si anume update-ul pentru android 4.1.1 Jelly Bean, in timp ce Galaxy S Plus e blocat la 2.3 Gingerbread (cel putin oficial).

Corect. Asta e si motivul pentru care as alege un Nexus. Daca alegi alt ROM, trebuie sa renunti la o parte din functionalitate. xeq37ro a pus punctul pe I.

Nu, nu se pot instala ROM-urile pentru Galaxy S i9000, S Plus are alt chipset.

Vlad are dreptate, nici unul nu e dual-core. Diferenta simtita de tine nu ar fi asa mare. S2 se gaseste si la vreo 1200 de lei, Galaxy Nexus costa 1500 si ceva de lei la Emag, la resigilate (nu mai stiu daca mai au). Poate ti se pare mai scump, dar cam astea sunt telefoanele la care ar merita sa faci trecerea acum.

vreau sa dau desire-ul la schimb, are un baiat in craiova intr-un centru comercial o consignatie si ne stim, momentan nu mai are nexus s, dar pana de curand il avea la 850 de lei si cu al meu desire mai cerea 300 de lei ceea ce nu ar fi mult

Ziceai ca pe Nexus S poti da Desire-ul si 300 lei. Nu ai facut o intrebare si il legatura cu Galaxy Nexus? E ca si de la i9000 la i9100. Aceeasi serie, dar model nou. Ar merita sa intrebi,pentru ca va avea suport de la producator mai mult timp. Chiar daca Google s-a acupat si de Nexus S, candva tot va fi hardware-ul suprosolicitat si se vor opri.