Clicky

Jump to content
Sandu Răzvan

Iphone 5s gold achizitie parere

Recommended Posts

Salutare.Doresc sa achizitionez un telefon iphone 5s gold de 64 gb.Am gasit pe olx o oferta cu 1200 lei.Ca nou..in cutie..folosit 4 ore dupa cum zice proprietarul.Dupa mai multe cercetari am observat ca este o oferta destul de buna..poate chiar il pot negocia la 1000 1100.Ideea este...sa astept sa se lanseze iphone 7 in septembrie sa mai scada preturile,sau sa negociez acest telefon?merita?cat de mult poate sa scada?multumesc !

Comparatie:Asta il vreau eu :http://olx.ro/oferta/vand-iphone-5s-gold-64-gb-ID6Kojq.html

Alta oferta:http://olx.ro/oferta/iphone-5s-gold-16gb-neverlocked-ca-nou-ID5j9v0.html#31ce1f0f8e;promoted

Si mai sunt multe ca al doilea..deci eu cred ca ar merita sa iau primul.Astept parerile voastre.

Guest Deio

:welcome:

Problema la Apple este ca la un model mai vechi (lansat de 3 ani), nu vei mai avea posibilitatea de a actualiza decat pana la o anumita versiune IOS. Mai mult, cu cat e telefonul mai vechi, cu atat versiunile noi de IOS sunt mai greoaie pentru acel hardware. Telefonul are 1GB RAM si IOS incepe sa consume si el mai multa memorie, astea noi au 2GB RAM si uneori parca nu ar ajunge, depinde si ce faci, dar la telefon mereu ai applicatii deschise in fundal.

Tu esti cel ce decide, insa sa nu iti para rau ca ai luat un telefon depasit, la Apple 3 ani e cam mult. Anual scot modele noi si sistemul de operare se muleaza pe hardware-ul nou, nu invers ca la Android, unde sunt mii de modele slabe si doar cateva puternice.