Clicky

Jump to content
MaryanCercel

Frigider nou vs frigider vechi

Recommended Posts

Am cumparat astazi un frigider nou de la MediaGalaxi cu schim a unui produs vechi. Daca produs vechi frigiderul nu are motor mi-l primeste? Maine imi vine frigiderul nou si trebuie sa il dau la schimb pe cel vechi. Mi-au facut si o mica reducere.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Wou esti genial. Iti multumesc. In cazul daca zice ceva le voi zice ca motorul este ars cel de la service mia zis si tocmai deea am luat un frigider nou. Imi doresc sa nu ma intrebe. Bafta mersi mult

Innouxius te implor nu ma tortura psihic. Ai idee daca mil primeste cu fara nici-o problema?

Edited by MaryanCercel

Am revenit. M-am dat drept client nou ca vreau sa cumpar un frigider nou la schimb cu cel vechi (cu reducere) am sunat si mi-au spus ca nu-l primeste daca nu are motor, poate fie orice motor chiar de e ars asa il primeste.

La MediaGalaxy

Haha. Deci sigur, nu? Astept atunci sa imi vine intr-o ora frigiderul si sa il ridice pe cel vechi, dar nu le voi spune nimic

Tot la ei am făcut și eu mișcarea cu frigiderul și nu i-a interesat subiectul.

Cand ai facut asta cu frigiderul?

Deci am revenit. Deci nu ti-l ia fara motor. Trebuie sa stie toata lumea. Fara motor nu ti-l ia.

Au venit baietii cu acel frigider nou si a intrebat daca are motor cel vechi si au spus ca fara el nu il ia. Bafta la toata lumea. A trebuit sa le dau si motorul

Nu. Am vrut sa fac un compresor. Asta e. Deja cumparasem un butoi de 15 litri, 3 ceasuri monometrii. Am ramas cu ele. Le voi pastra pentru un vrigider care v-a fi gasit. Am bagat motorul simplu in priza si face vacul are forta.

Am cumparat astazi un frigider nou de la MediaGalaxi cu schim a unui produs vechi. Daca produs vechi frigiderul nu are motor mi-l primeste? Maine imi vine frigiderul nou si trebuie sa il dau la schimb pe cel vechi. Mi-au facut si o mica reducere.

In general produsele oferite la schimb sunt primite chiar daca frigiderul tau nu are motor o sa ti-l primeasca, ca si in cazul rabla cu inoirea parcului auto ))

In general se pare ca da, in particular se pare ca nu. Cum ziceam, ele merg la reciclare. Daca motorul ala (cuprul din el) face cat tot restul frigiderului cand il predau ei la reciclat, atunci posibil sa tina de el.

Oameni buni am revenit cu doua alte noi probleme. Nu vreau sa deschit alte topic-uri aiurea.

Va salut. Am doua cazuri diferite legate de doua frigidere diferite. Va rog ajutati-ma.

1. La un frigider mic de hotel se incalzezc peretii din lateral chiar si deasupra in anumite parti nu pe toata suprafata. Care ar fi cauza?

2. Un alt frigider arctic 2124 vechi Nu se opreste deloc merge incontinuu. Care ar fi cauza? Sa fie termostat?