Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Problema cu G4 e ca nu e premium. Mie unul nu mi se pare ca se simte la fel pielea cum se simte sticla sau metalul. Plus ca marginea e din plastic la el. Da, vreau doar din astea. Poti te rog sa imi dai si niste argumente?

Poate o sa va suparati ca pun atatea intrebari... Dintre Huawei P9, Huawei P8, Samsung Galaxy S6 si Samsung Galaxy S6 Edge, pe care l-ati alege. Nu ma intereseaza neaparat puterea. Ma intereseaza designul, sa fie cel mai frumos si nu stiu de ce, dar parca nu as merge pe Huawei, ca na, Samsung e Samsung...

Asa e! Samsung e Samsung, ce sa faci. Ca Samsung nu e nimeni... As vrea sa se schimbe percepția oamenilor de rand în legătură cu "Dacă nu e Samsung sau Apple, nu mai contează". Huawei face produse din ce în ce mai frumoase, mai calitative și mai puternice și la prețuri mai bune. Acel P9 e excelent, nu știu de ce ai alege S6 în locul lui. Nici măcar nu ai card....

Trimis de pe al meu Sony Z2 D6503

Nici nu știu de ce ai mai venit sa ceri părerea altor oameni a tu deja ai percepția asta ca Samsung e samsung. Înainte de Update-ul la marshmallow pentru s6, ram managementul era la pământ, pana și G2 se descurca mai bine, telefon vechi de 3-4 ani de la LG...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Care merita mai mult, ca raport performanta - pret ?

Samsung Galaxy A6 2016 la 1000 lei

Samsung Galaxy S6 la 1500 lei

Samsung Galaxy S6 Edge la 1800 lei

Nu vreau sa aleg decât dintre modelele pe care le-am enumerat mai sus. Atunci ia-o asa: raport specificatii - pret.

Poate o sa va suparati ca pun atatea intrebari... Dintre Huawei P9, Huawei P8, Samsung Galaxy S6 si Samsung Galaxy S6 Edge, pe care l-ati alege. Nu ma intereseaza neaparat puterea. Ma intereseaza designul, sa fie cel mai frumos si nu stiu de ce, dar parca nu as merge pe Huawei, ca na, Samsung e Samsung...

Noi ce sa intelegem de aici ?

Cu toate că G4 arată foarte bine, nu îl recomand.

Prea multe probleme cu acel procesor, plus problemele cu placa de bază. Dacă la G3 problema era cu carcasa, la G4 problemele tehnice sunt mult mai mari.

Eu ți-aș recomanda S7 sau G5 ;)

Sent from my Samsung Galaxy S7 Edge

Normal ca nu ți-a fost util niciun răspuns pentru ca nu ești deschis la alte propuneri. Dacă vrei să scrie samsung pe el și sa fie jmecher ia s6, simplu. Sau strânge bani de S7. Nici nu știu de ce mai întrebi ca tu oricum vrei doar samsung.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

lasati omul in pace.

are preferinte.

nici eu n-as schimba peugeotul meu decat cu alt peugeot... mai vechi!

toti avem preferinte de marca si propriile nazuinte. vezi piramida lui nu stiu cum il cheama.

omul a ajuns in viata la un nivel la care si-a satisfacut nevoile de baza si acum trece la cele superioare. de imagine.

a facut bine ca a cerut opinii si am facut bine ca i-am raspuns.

deci recomandarea mea este LG G3 in varianta 32GB si... lasa prostiile cu "premium". toate sunt fabricate de chinezi. nu vei simti niciodata un produs premium ca fiind premium... ci perceptia ta va fi de produs premium sau vei fi perceput ca avand un produs premium.

iti garantez ca telefoanele noastre ne-premium (in cazul meu HTC Evo 3 D si LG G3) pot fi la fel de potente sau pline de "features" (cum se traduce asta nu stiu) ca si un telefon premium la 60% din pret... sau mai putin. totul sta in ce instalezi pe telefon si cum il utilizezi.