Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Bună tuturor !

Sunt nou pe aici și în primul rând aș dori să îmi cer scuze dacă am postat în secțiunea necorespunzătoare :)

Aș dori o recomandare pentru achiziția unui telefon Samsung.

Momentan dețin un iPhone 5 care nu va mai duce mult (cablul de incarcare defect , baterie schimbată etc.).

Aș vrea ca telefonul să aibă următoarele caracteristici.

-Led de Notificare

-Senzor amprentă (nu neapărat)

-Baterie 1800+ mAH

-Capac spate detașabil

M-am gandit la următoarele variante:

-Samsung Galaxy S5 Mini

-Samsung Galaxy Alpha

-Samsung Galaxy S4

Mulțumesc frumos și aștept niște opinii :) !

Edited by Nechita Dragoș-Mugurel

De ce neapărat capac detașabil? Dacă vrei un smartphone nou și puternic, ori optezi pentru G4, ori renunti la acest must-have. Părerea mea: G4 sau 5X și îți mai rămân și niște bani.

Trimis de pe al meu Sony Z2 D6503

Trebuia sa spui asta de la început. Opțiunile sunt foarte puține astfel, aproape inexistente. Alpha nu are baterie înlăturarea, S5 Mini este o jucărie. Chiar nu știu ce să-ți recomand.

Trimis de pe al meu Sony Z2 D6503

Telefoanele mini nu le recomand nimanui. Sincer tot nexus 5x si G4 iti recomand. Au acelasi hardware doar ca ecranul e mai bun la G4 si 1 gb de ram in plus. Daca te pricepi un pic in ale androidului, te poti uita si de pe un xiaomi. Mi4c sau Mi4s au acelasi hardware ca si G4.

Sent from my Mi4c using Tapatalk.

Telefoanele mini nu le recomand nimanui. Sincer tot nexus 5x si G4 iti recomand. Au acelasi hardware doar ca ecranul e mai bun la G4 si 1 gb de ram in plus. Daca te pricepi un pic in ale androidului, te poti uita si de pe un xiaomi. Mi4c sau Mi4s au acelasi hardware ca si G4.

Sent from my Mi4c using Tapatalk.

Am observat ca la G4 apare boot loop...

Totusi cred ca Nexus voi alege.

Merita cumparat Samsung Galaxy S6 Edge la 1800-1900 lei in defavoarea lui A5 2016 la 1100 lei ? Credeti ca S6 Edge are unele defecte care sa il faca sa nu merite cumparat? Mentionez ca nu am un buget mai mare de 2000 de lei, deci nu, nu pot sa achizitionez un S7 / S7 Edge.

Mai bine un S6 "fara" EDGE, gandeste-te cat te costa daca cumva ii spargi ecranul, si ce iti ofera in plus EDGE.

Trimis de pe al meu Nexus 5 folosind Tapatalk