Clicky

Jump to content

Două milioane de clienți pierduți?

Recommended Posts

Azi am văzut o știre pe televiziuni cum că VF a pierdut în 2012 jumătate de milion de clienți, iar în ultimii doi ani, două milioane.

Nu știu dacă e adevărat sau nu, însă m-aș bucura sincer să fie așa. Atâta nesimțire în relația cu clienții și cu nevoile lor, nu am văzut niciodată. Sper să le migreze toți clienții și să falimenteze acest operator arogant.

Åži asta pt că dintr-o astfel de pățanie vor învăța și ceilalți operatori.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Aici probabil intra si cartelele dezactivate.....precum si plecarea clientiilor nemultumiti.

Este adevarat ca verzii(Cosmote) au cam luat din clientii ambelor companii(Vodafone si Orange),si de ce sa nu recunoastem ca datorita Cosmote concurenta a redus tarifele,au creat abonamente mai atractive.

Operatorul verde este un OZN :)). Cred ca individul ????de mai sus se refera la faza cu ofertele de 1000000 minute pe care Cosmote le ofera. Am observat ca la cosmote stau mai toti care nu au bani ( nu generalizez ), insa asa observ. Cunosc multi oameni cu bani care au si cosmote si vodafone si orange etc. Este o retea mai modesta pentru tineri fara parinti care nu au ajunsuri sau pentru oameni fara scoala care nu isi permit mai mult. Se poate intelege

Nu au ajunsuri? Cum adica nu au ajunsuri????

Edited by mesersmith

1. Ma refer la individul Razvann.

2. Adica majoritatea sunt mai saraci in general si dasta au cosmote. Am observat ca multi muncitori de santier si multi instalatori au cosmote. Intreabarea este dece ? R: pentru ca nu are lumea bani

Edit Mihai: Fara politica, sa mentinem forumul curat!!!

Edited by Mihai

Razvan este colegul nostru, nu un individ oarecare. Si desi cuvantul individ nu are caracter peiorativ, modul in care ai inglobat acest cuvant in propozitie, ma face sa cred ca ai incercat sa-i dai o conotatie cel putin ciudata.

Apoi, corect este au "neajunsuri"

Chiar ma gandesc si sper ca aceste cifre sa reprezinte un mare semnal de alarma pentru acele cravate platite cu mii de euro pe luna, care plimba 3 acte de colo pana colo. Atata autosuficienta n-am vazut parca, niciodata.

Si la ceilalti operatori nu sunt cartele dezactivate?

Da, se pare ca principala cauza a fost faptul ca verzii au atras f multi clienti, portocaliii ramanand cam cu aceleasi cifre.

Nu stiu daca si la Orange s-a luat in calcul cartelele dezactivate......

Pai stirea spunea cum ca la verzi nr abonatilor a crescut si ca la portocalii a ramas acelasi.

La rosii acest numar s-a prabusit.

Tu ce crezi? Ca la unii numarau cartelele si la toti ceilalti nu? Ma indoiesc.

Feri, nu stiu aceste detalii, doar ma bucur ca infatuarea si aroganta sunt pedepsite prin aceste cifre.

O chestie pur romaneasca ne arata si ne demonstreaza ca n-or sa se traga niciun fel de invataminte... :P

Feri, nu stiu aceste detalii, doar ma bucur ca infatuarea si aroganta sunt pedepsite prin aceste cifre.

O chestie pur romaneasca ne arata si ne demonstreaza ca n-or sa se traga niciun fel de invataminte... :P

Aici ai dreptate,cu toate ca eu inca nu am avut probleme cu Vodafone.

Eu am azut probleme cu vodafone, am avut probleme cu orange si de asemenea am avut probleme cu cosmote.( daca stau sa ma gandesc am si cu rds - vezi scandalul cu vplay)

Ideea e ca toate sunt la fel... asa ca cel mai bine e sa iti alegi operatorul in functie de oferta pe care ti-o ofera si de reteaua in care vorbesti mai mult. Restul se rezolva la ANPC.

Vlade, sunt multe aspecte. Pana si cand suni la un operator, pana acum ceva vreme era un calvar sa reusesti.

Nu mai spun daca aveai probleme.

Eu am platit un stick de net 2 ani degeaba, si cand m-am luat de ei, s-a schimbat foaia, au inceput sa puna problema diferit.

Oamenii nu au inteles ca, desi si-au luat banii pe acel stick, vor pierde mult mai mult.

Daca presupunem ca voi mai trai 20 de ani, au pierdut pt 20 de ani un client si inca vreo cativa pe langa, pe care eu reusesc sa-i lamuresc sa nu mai stea la VF.

Vezi sa nu revii la sentimente mai bune cand se termina perioada contractuala.

Gandeste-te ca daca pacalesc 30-40% din cei pe care incearca sa-i pacaleasca ei sunt multumiti. Si daca stii care-s drepturile tale nu vei avea probleme. Fii intre aia care iau atitudine si poate nu va fi nevoie sa renunti. Dar, cand au calcat pe bec iremediabil, renunti imediat si incerci sa iti faci dreptate la ANPC, eventual sa recuperezi si ce trebuie sa platesti pt ca ai renuntat inainte de termen. Si asta e valabil pentru toti.

Exercitiu, ce faci daca si vodafone si orange si cosmote si rds ( si eventual un alt operator care va intra pe piata) procedeaza la fel cu tine? Renunti la telefonul mobil, internet mobil?

N-am avut niciodata Vodafone pentru ca nu prea am pe cine sa sun in retea la ei. Plus ca ofertele lor de abonament mi se par nasoale. Am avut abonament doar pe Orange si Cosmote. La Orange am renuntat acum cativa ani pentru ca nu mi se parea rentabil abonamentul la care eram si am trecut pe Cosmote. La ei am prins nu stiu ce oferta cu minute si minute, dar dupa 2 ani am renuntat de tot la abonament. Toti prietenii ii aveam pe Orange si doar foarte putini pe Cosmote. De-atunci sunt pe cartela de la portocalii si sunt super multumit de ce mi se ofera. Probleme n-am avut cu niciunul din operatori.

Operatorul verde este un OZN :)). Cred ca individul ????de mai sus se refera la faza cu ofertele de 1000000 minute pe care Cosmote le ofera. Am observat ca la cosmote stau mai toti care nu au bani ( nu generalizez ), insa asa observ. Cunosc multi oameni cu bani care au si cosmote si vodafone si orange etc. Este o retea mai modesta pentru tineri fara parinti care nu au ajunsuri sau pentru oameni fara scoala care nu isi permit mai mult. Se poate intelege

Nu au ajunsuri? Cum adica nu au ajunsuri????

"Este o retea mai modesta pentru tineri fara parinti care nu au ajunsuri sau pentru oameni fara scoala care nu isi permit mai mult. Se poate intelege" ???