Clicky

Jump to content
Innoxius

Huawei Mate 8 - impresii

Recommended Posts

Nu sunt sigur, dar parerea mea e ca iti anuleaza garantia oricum. Spargerea ecranului presupune un soc mecanic, iar pentru soc mecanic se anuleaza garantia.

Sent from my MI 5 Pro using Tapatalk

Aș spune si eu că la fiecare update important,cum este trecerea la variantă nouă de Android,e nevoie de o resetare de fabrică după update.

Pe de altă parte,eu când am primit Marshmallow pe Note 5,pentru că aveam numai 3 luni de utilizare a telefonului,nu am mai făcut resetare,acesta funcționând fără sincope chiar și la acest moment. :D

Trimis de pe Galaxy Note 5 folosind Tapatalk

V-ati instalat careva Nougat pe Mate 8? Citeam ca exista o versiune oficiala de utilizare date doar ca ar trebui sa fie facuta manual de utilizator si cred ca e un inca beta version. Daca ati facut, va merge bine, sunt probleme la camera sau in alta parte?

Trimis de pe al meu HUAWEI NXT-L29 folosind Tapatalk

Salutare. Am reusit sa instalez Android 7 cu EMUI 5 oficial. Se poate instala din aplicatia Hicare. E foarte simpatic, meniu parca mai simplu, cateva functii ok. Desi se misca f bine si cu 6, parca merge si mai bine. Au bagat o tastatura standard mult mai buna, gen Ios, ca aia veche imi manca viata. Cu meniul camerei e mai dificil, e acum ca la p9 cine stie. Daca vreti adaug screenshoturi, daca nu vreti sa faceti update fara sa stiti ce urmeaza.

Din pacate nu ma pricep si nh as putea spune daca e eficient, dar au introdus si un mod pro ptr filmare, caci stiu ca era criticată camera noastra ptr ca pierdea focalizarea la lumina slaba.

Frumos se poarta Huawei cu unul care a facut portarea de pe WP. Nici OTA, nici HiCare de pe telefon si nici HiSuite de pe PC nu vor sa-mi dea sa gust un pic de nuga.

L29-C432 pare ca nu are inca oficial, doar beta.

Feri, păi ce, tu ai făcut portarea ca mine? Normal că la tine n-au de ce să se poarte frumos, cu mine trebuiau să se poarte. Nu le-am cerut nici fetițe, nici vacanță la Monte Carlo sau Seișele. Cu toate că meritam. Dacă mă supăr și anulez portarea, că pe Windows e câte un update la două-trei zile? :D

Cică acum au dat drumul la greu cu update pt seria S7.....

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

V-am spart, saracilor. Am 7-le. Dar nu-l pun. La cat am asteptat dupa el, sa mai stea, mama lui de Alba-ca-zapada si cei 7 pitici, sa se invete minte.

Screenshot_2017-04-11-12-45-47.png

Cam târziu. ðŸ˜

La mine pe Note 5 a fost o creștere de performanță destul de clară.Eu ziceam cu Marshmallow că merge repede prin meniu ,deschidere aplicații etc,dar cu Nougat pur și simplu zboară merge totul instant și nu exagerez deloc.

Aș spune că totuși la ecran activ ,per total autonomia bateriei a scăzut cam cu 10%,cel puțin pe rezoluție 2k cum îl țin eu.

Per total însă eu sunt foarte mulțumit, parcă neașteptat de mulțumit cu Nuga asta. 😀

Și fii-miu spune cam același lucru pe Mate 8 după trecerea la Nougat.

Trimis de pe Galaxy Note 5 folosind Tapatalk

Ok, primul contact cu EMUI 5 / Android 7 a fost cu boscorodeli. Mi-a inlocuit fundalul. Si nu doar inlocuit, ci si sters din telefon. Apoi tastatura a uitat de romana. Si vad ca pe 7 nu mai au rost aplicatiile care blocheaza ecranul. La deblocare cu amprenta "administratorul a blocat ecranul. Baga PIN". Da, si inainte cerea drepturi de administrator, ca sa poata bloca ecranul, dar atat. Puteam debloca cu amprenta.