Clicky

Jump to content
Innoxius

Huawei Mate 8 - impresii

Recommended Posts

Na belea. Am instalat updateurile de ieri ale sistemului si nu mai dau de functia ecran wirelles. Stiti ceva de treaba asta?

La Setari - Setari avansate este MirrorShare. Nu stiu daca era si inainte, pe B180. Vezi daca nu e asta ceea ce vrei.

Sunt aproape sigur ca nu era. Vad ca imi gaseste un TV LG cu WebOS  :rolleyes:

Degeaba stie RAW. Am incercat, cred, 6 aplicatii pe bani care stiu RAW. Toate fac varza RAW-urile. Cred ca o sa-mi taie Google accesul la Play la cate retururi am avut. Asa le trebuie, daca n-au auzit de trial.

Ba erau. Și când încă nu erau, exista o aplicație pentru asta. Una, da? Nu ca aici, că mi-a luat câteva zile să testez aplicații de call recording. Doar alea mai răsărite :D

Nu v-am mai sâcâit de mult si imi cer scuze anticipat. Nu cumva înainte de update era si o functie prin care se schimbau automat imaginile de la ecranul de blocare la fiecare deblocare a telefonului? Acum vad ca e posibil doar la ecranul principal sau a acestuia împreună cu cel de blocare. Totodată, stiu ca un blogger cunoscut când a prezentat huawei p8max cu android 6 a insistat pe această functie si mai ales că își lua telefonul imagini direct online daca erai conectat la net.

Trimis de pe al meu HUAWEI NXT-L29 folosind Tapatalk

Am observat si eu asta cu ram-ul. Are mari probleme soft-ul lor în privința asta. Ori poate tine si de OS si de modul cum l-au "optimizat" :))

Cat timp imi tine loc de un dslr de amator având în vedere că soția nu vrea să aprobe cheltuielile ptr o astfel de achizitie sunt foarte mulțumit de el. Trebuie doar să îmi iau un trepied :)

Si apropo...daca știi sa fie facute demersuri sau intenționezi să faci demersuri ptr diverse solicitări la huawei legate de problemele sesizate de fiecare din noi le voi "semna", promova și sustine!

Nu am observat. Singurul minus observat e urmatorul: primesc mail in aplicatia "E-mail", am notificare, dau pe notificare si in loc sa ma duca in mesaj, cum era pana acum si cum e normal, ma duce in "Raspunde la mesaj". Ceea ce e total aiurea, eu vreau sa-l vad si apoi hotaresc ce fac cu el.

Innoxius, update-ul pe care l-ai instalat manual ti-a rezolvat problema cu funcția ecran wirelles. Ca observ ca ea exista undeva, dar o pot accesa doar prin intermediul unei aplicatii din store (wi fi display helper) care practic mă duce in locul unde e aplicația functiei, fara ca aceasta sa fie de găsit in setări :)

Asta am si eu cu update-ul automat. Dar asta cred că e ptr altceva. Cred că e între telefoane treaba asta ori ceva de genul nu si cu tv-urile. Funcția care conectează telefonul la tv e aceea cu ecran wirelles.

Când am descoperit-o, îmi găsea un TV LG. Eu zic că e pentru TV, probabil de proiectare a ecranului telefonului pe cel al TV-ului. Între telefoane nu ar avea de ce să fie asta.

Hai că l-am prins iar.

Screenshot_2016-07-21-15-50-22.png

Ce încărcător auto folosiți? Eu am două, teoretic 2,1A și 2,4A. Nici unul nu încarcă mai mult decât consumă cu Google Maps. Sau măcar de-ar încărca cât consumă. Încărcătorul original pentru 220V scoate 2A.