Jump to content
Innoxius

Huawei Mate 8 - impresii

Recommended Posts

Si video. Toate sunt FullHD, 1080p, 16:9, stereo, 60 fps, nestabilizat mai putin ultimul, care e stabilizat si la 30 fps.

si echivalentul Lumia 640 XL

Video stabilizat

Încă n-am ajuns acolo.

Tastatura Huawei e la ani lumină de cea MS în ceea ce privește cuvintele cu diacritice. Fac scurtă la mână tot adăugând cuvinte, pe pop-up sunt poziționate total aiurea și estimarea cuvântului care urmează e, probabil, conform limbii chineze.

SwiftKey și ai scăpat de orice problema.

Sent from my Galaxy S7

Eu v-am crezut :(

Clipboard01.jpg

Sa explic. Am bifat romana si engleza. Apoi doar romana. Imaginea e "doar romana". Logica mea zice ca, daca scriu in romana, la apasare lunga pe "a" ar trebui sa-mi ofere "ă" si "â" pe primele pozitii. Logica si nu faptul ca asa e pe WP. Ce cauta litere nordice, nemtesti, frantuzesti, spaniolesti si aia de pe pozitia 2? Ce cauta literele romanesti pe pozitiile 3 si 7?

OK, punctul doi roman. Vreau sa scriu o adresa de internet. Scriu patru caractere? nu am tasta cu terminatiile domeniilor?

Punctul trei roman. Scriu adresa de email. Am tasta "@" (sincer, nu ma asteptam). La apasare lunga imi ofera, in loc de terminatii domenii, "@yahoo.com" hotmail.com si gmail.com. Pe bune ?

Punctul patru arab: destul de sigura pe ea tastatura asta. Sigura ca in doar trei estimari nimereste cuvantul dorit de mine.

Avand experienta unui note 3 sunt putin dezamagit ca modul ferestre duale e limitat la f putine aplicatii, practic inutil si ca merge f greu treaba cu gesturile cu incheietura degetelor. In schimb am gasit o chestie faina. Daca intriin galerie, la fotografii si nu la albume si tragi in jos se deschide camera si se imparte ecranul in doua. Camera plus galerie foto.

Ce ma enerveaza tare, dar tare de tot: nici in lista de apeluri, nici cand sun, nici cand sunt sunat, nu-mi scrie ce sau care numar este cand am mai multe la un contact. In loc sa scrie Domiciliu / Servici / etc., imi scrie tara la mobile si judetul la fixe. Super informatii imi ofera.

Am in continuare si un note3 cu android 5 si nu e nici ala perfect. Am ipad si sotia are iphone 6 si nu sunt perfecte. In plus,nu merita, parerea mea, sa dai atatia bani pe un telefon pe care il poti scapa/pierde etc. Plus ca daca observi au inceput sa ne abureasca cu un model pe an, doar sa ne bage mana in buzunare, fara sa fie vorba de o evolutie atat de impresionanta.

Trebuie sa vorbesc la Bruxelles. Asa cum au impus micro-USB, sa impuna si o lungime minima a cablului de la incarcator. Fac chinejii astia o economie, ceva de speriat. Noroc ca se incarca repede si nu trebuie sa stau aplecat decat maxim doua ore.

5cef9c1d26808c1eb5f5ebc1d7647c16.jpg7fc75cd7afdba4dcdd6741d67a6e6234.jpgbd60583f53a9e1100764c144f1d2105e.jpg

P.S.: Sunt poze făcute noaptea, inclusiv cea de pe plajă. Sunt făcute pe la 9:40. Ador camera asta, mă face să îmi placă fotografia maxim

Trimis de pe al meu HUAWEI NXT-L29 folosind Tapatalk