Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salut , am nevoie de niste sfaturi(preferabil de la cei care detin telefoanele,dar nu neaparat). Deci am un buget de 1500 lei si sunt nehotarat ce telefon sa imi achizitonez de nou dintre Iphone 5s ,Huawei P9 lite, Lg G4. Dupa cum vedeti nu prea ma intereseaza dimensiunea ecranului. Ma intereseaza fooarte mult senzatia pe care sa o dea cand il tin in mana (iphone si huawei ar fi peste aici) , camera de pe fata(am observat ca lg g4 ar avea cea mai slaba camera de pe fata dintre acestea,am vazut reviewuri cu toate)  si sa se miste bine la gaming( fara blocari, erori si sa aiba grafica buna). Astept pareri

Neapărat sa fie nou? Dacă da, atunci poți sa mai adaugi și Nexus 5X. Acum depinde de tine, dacă vrei hardware mai bun alegi G4, dacă vrei update-uri de software la zi pentru încă un an și jumătate, atunci 5X. Poți sa mai găsești pe anunțuri Galaxy S6 sigilat, chiar și cu garanție. La ce capitole ai enumerat tu, S6 le-ar bifa pe toate.

Sent from my Galaxy S7

Asa este ,s6 ar fi peste toate insa vad ca la toate magazinele e in jur de 2000. Nu cred ca  as avea nevoie de 5x, eu folosin telefonul doar pentru facebook,email,poze(selfie mai mult recunosc) , muzica si jocuri cand am timp. 5x e unfel de plastic,policarbonat nu stiu exact si mie sincer nu imi place, si aspectul unui telefon si senzatia pe care o da cand il tii in mana ,pentru mine este cea mai importanta, este o chestie de gusturi aici. ''Lupta'' se da intre iphone si huawei ,sper sa ma pot decide si daca nu imi va placea il voi returna.

Orice ai alege..tot ajungi sa-l arunci de colo , colo si sa te doara in p*** din ce-i făcut dupa 3-4 luni(la mine a durat mai putin).

Apropo..cu telefonul nu agati gagici(cel putin..nu bunaciuni)daca te gandesti la design...o poti face doar cu cheile de la bemveu..

Sent from my Nexus 5

Ai incercat Samsung A5-2016 ? Se incadreaza in bugetul tau.

I may not always be right, but I am never wrong.

Telefonul cu 16 gb memorie...e nasol. Mai ales daca n-are SD card pentru poze , muzica , carti...

Am nexus de 16 , dar eu nu ma joc pe telefon..si nu prea ma deranjeaza.

Sent from my Nexus 5