Jump to content
  • Announcements

• Szilárd Ervin Szőgyenyi

Modificari modalitate Log In   26.07.2017

În urma unor modificări  efectuate la platforma pe care rulează Forumul Mobilissimo, s-au produs câteva modificări la modalitatea de login. Dacă până acum se folosea numele de utilizator, de acum, logarea se va face cu numele afişat pe forum sau adresa de email cu care v-ați înregistrat pe forum. Parola contului a rămas aceeași. Ne cerem scuze pentru inconveniențe! Termenii și condițiile de utilizare ale forumului le găsiți aici.
Sp1tfire

OnePlus 3 - Discutii generale

Recommended Posts

Pai bine mai, nu zice nimeni nimic de One Plus 3? Pe mine ma bate gandul sa-l cumpar, desi nu ma impac cu gandul unei baterii capsulate.

Sent from my LG G3-D855

Mi se pare un telefon cu care au mers la sigur. Fără nimic special, carcasa din aluminiu, design simplu, specificații de top și niciun element hardware lipsa, cum a fost anul trecut cu NFC. N-ai cum sa greșesti daca combini prețul bun cu asemenea hardware. Eu cred ca o sa prindă. Poate singurul dezavantaj e camera ieșită în afara, puteau să-l facă mai gros și sa mai pună câțiva mAh in plus acolo.

Sent from my Galaxy S7

O carcasa rezolva problema. Se vinde la liber, fara invitatii. La 1800 de lei e chiar avantajos, la ce specificatii are. Azi ma hotarasc daca il comand sau nu.

P.S. Ii lipseste ceva,senzor infrarosu pentru telecomanda.

Sent from my LG G3-D855

Nu stiu, 399 de euro e pe site-ul OnePlus. Convertit e cam 1800 lei. Au renuntat la sistemul de invitatii, e la liber

Sent from my LG G3-D855

Ați văzut poza postată de Erwin pe FB? Sunt vreo 15 telefoane ale căror spate seamănă perfect, One Plus 3 e inclus acolo. Nu are slot de card, eu nu l-aș lua.

N-are, dar are 64 GB interni. E rezonabil. Majoritatea pun un card de 32 GB intr-un telefon cu 32 GB intern. E fix acelasi lucru.

Sent from my LG G3-D855

Ați văzut poza postată de Erwin pe FB? Sunt vreo 15 telefoane ale căror spate seamănă perfect, One Plus 3 e inclus acolo. Nu are slot de card, eu nu l-aș lua.

Ala e acelasi telelefon(uita-te la camera...) cu diverse firme puse pe el. Design-ul e usor schimbat..nu e identic..poza aia vrea doar sa transmita mesajul asta...

Pe lângă viteză, voință și putere, mai ai nevoie și de direcție.

(Da ,e semnătură)

Card-urile de 64 sunt la prețul celor de 32 de acum 1 an și ceva. Nici nu mai vreau telefon fără slot de card, indiferent ce s-ar spune.

Inca o dovada ca specificatiile nu sunt totul. Firmele astea care explodeaza peste noapte si care sunt pe buzele tuturor mai au de studiat, ca au trecut prea repede prin etape sau chiar le-au sarit.

Video shows the OnePlus 3 struggling to take advantage of its 6GB of RAM

E adevarat si ce spui tu, dar sunt doua aspecte de care trebuie tinut seama:

1. compara Exynos cu Snapdragon

2. daca softul e prost, nu conteaza cat RAM sau ce procesor are telefonul.

E ca si vesnica intrebare de ce telefoanele Sony fac poze mai proaste, cand folosesc acelasi senzor ca Samsung/LG. Pentru ca soft.

Sent from my LG G3-D855

Un lucru de luat în considerare legat de acest device este garanția și serviciul clienți foarte prost și dacă e sa o luam asa, găsim galaxy S7 ca nou pe piața SH la același preț.

Și aici începe întrebarea mea. S7 sau OP3, nu ma pot hotărâ

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Cred ca se vor rezolva problemele cu RAM-ul. Prima impresie contează totuși, mai ales ca are și 6 GB. Dar la banii ăștia, faptul ca nu tine aplicațiile în memorie e cea mai mica problema.

Sent from my Galaxy S7

Un lucru de luat în considerare legat de acest device este garanția și serviciul clienți foarte prost și dacă e sa o luam asa, găsim galaxy S7 ca nou pe piața SH la același preț.

Și aici începe întrebarea mea. S7 sau OP3, nu ma pot hotărâ

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Decat S7..mai bine Note 4.

(Da ,e semnătură)

Fiecare cu gusturile lui... Nu era o gluma , nu suport samsungurile de la S6 in sus..nici Note 5.

(Da ,e semnătură)

Am trecut eu de la Note 4 la S7 si merita. Spen-ul e într-adevăr ceva inedit, dar majoritatea funcțiilor de multitasking se găsesc și pe S7.

Și da, între OP3 și S7 as alege clar Samsung, chiar dacă n-am pus mâna pe celălalt telefon.

Sent from my Galaxy S7

Nu vorbesc de functii..vorbesc de constructie si design. Imi pare mai elegant si mai "sumbru" note 4 fata de "bijuteriile" astea din sticla...

Tine doar de gusturi...mie nu-mi place.