Clicky

Jump to content

Bacul la romana

alexandrei77

Recommended Posts

Ce ma fac?Am 10 eseuri si nu stiu cum sa le scriu.Am incercat toate metodele pe care le-am gasit folositoare dar nici una nu a mers.Google,Youtube,site-uri s.a.m.d.Daca nu o sa iau bacul unde o sa ajung?Nu vreau sa imi asez locuinta la coltul strazii.Ce pot face in cazul acesta?De unde pot scoate 900 de cuvinte din capusorul meu?Aveti idee?De unde m-as putea inspira sa scriu un text argumentativ?De-abia scriu pe forum cateva randuri de cuvinte si aceste cuvinte nu sunt intre 100 si 900.

Ce ai facut 4 ani? Jocuri? Cluburi? Manuela?

Plateste o profesoara sa-ti dea eseurile de care ai nevoie...nu te costa mult...cam cat o c*rvulita de lux 3 ore. Le tocesti pana la bac..si il iei.

La textul argumentativ macar structura s-o sti...iei 10-12 puncte pentru redactare...scrii si tu cat sa aiba cat de cat legatura cu subiectul..

La partea 1 mai faci tu de 10-12 puncte..niste sinonime si o virgula...poate inveti si tu pana la bac.

Am stat cu diriga si ea ne-a dadacit 4 ani ca sa ne fie de bine.Asa e ea,mai cu bun simt.Nu numai ca ne dadaceste dar ne si osandeste daca nu ne supunem domnitei.Sufera mult de prostia umana cand ne preda de genul liric,epic,dramatic.La romane ne povesteste tot din capusorul ei si ne pune la treaba cand are ea vointa.Defapt romanele povestite de ea sunt asa de prost dictate incat iti vine sa chemi un strain si sa-l intrebi daca ea nu vorbeste pe alta limba. O puteti ajuta si voi sa-si revina la forma initiala?

Edited by alexandrei77

Bai da parinti nu, profesori nu, invatat nu si acum ai 1000 de intrebari. Nu te putem salva noi astia de pe forum. Exista si sansa sa inveti o meserie , sa mai dai bac-ul odata. Nu-ti garanteaza nimeni ca o diploma te scoate din foame daca atitudinea ta si a celor din prima propozitie e dalasatoare. Aprp: o stii pe aia cu greierele si furnica ???

Te duci la bac la română cum m-am dus eu la oral, cu 2 beri la bord mai exact. Eu nu-s așa vorbăreț de fel dar să vezi ce mi-a mers gura, văleu mamă. I-am spus și cum îi intra apa la degete prin dușumea lui Bacovia atunci când i-a venit inspiratia și a scris Lacustră. I-aș fi spus profei și că Bacovia era suspect de reumatism dar toamna se culege porumbul, strugurii, etc și n-aveam timp de BAC.

Nu trebuie să inveți cuvânt cu cuvânt. Trebuie să ai o idee de bază pentru fiecare subiect și să dezvolți pe loc. Trebuie multă vrăjeală, nu-i ca la mate cu 2+2 = 4, aici trebuie să spui de ce 2 e 2 și de ce aceștia se adună. De ce 4 și de ce egal. Ai prins ideea, sper. :P Poți încerca și cu tărie. ;)

Te duci la bac la română cum m-am dus eu la oral, cu 2 beri la bord mai exact. Eu nu-s așa vorbăreț de fel dar să vezi ce mi-a mers gura, văleu mamă. I-am spus și cum îi intra apa la degete prin dușumea lui Bacovia atunci când i-a venit inspiratia și a scris Lacustră. I-aș fi spus profei și că Bacovia era suspect de reumatism dar toamna se culege porumbul, strugurii, etc și n-aveam timp de BAC.

Nu trebuie să inveți cuvânt cu cuvânt. Trebuie să ai o idee de bază pentru fiecare subiect și să dezvolți pe loc. Trebuie multă vrăjeală, nu-i ca la mate cu 2+2 = 4, aici trebuie să spui de ce 2 e 2 și de ce aceștia se adună. De ce 4 și de ce egal. Ai prins ideea, sper. Poți încerca și cu tărie. ;)

Dacă stai sa vezi baremul, e aproape ca la mate. Totul e reglementat.

Legat de tine, boss, citește cartea. Apoi te doare la bască.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk