Clicky

Jump to content

Euro 2016

Mihai

Recommended Posts

Ce inseamna sa fii patriot... Am pus 2-1 pentru Romania. Wishful thinking, desi as fi mizat pe 1-1. La urmatorul meci pun 3-0 pentru Albania

Trimis de pe al meu YOGA Tablet 2-1050L folosind Tapatalk

Azi am uitat să pariez, dar am avut treabă.

Italia - Suedia 2 - 0

Cehia - Croația 2 - 1 (sau 1 - 0)

Spania - Turcia 0 - 1 (cred că turcii pot produce o surpriză)

la un moment dat albanezii au avut nevoie de un imn nou … asa ca au intrebat pe cei mai cultivati cam ce melodie ar putea folosi . Victor Eftimu (nascut in Albania, deja poet de succes in Romania) a propus “Pe al nostru steag e scris unire”

https://cugiralba.wordpress.com/2010/07/25/imn-nationalalbania-si-izrael/

Cand ma gandesc ca altii, din domeniul forumului, se dau in judecata si pentru o litera sau un colt mai rotunjit :D

Albanezii au avut noroc, dar nici noi nu am fost mai prejos la joc. Îmi pare rău că m-au făcut să cred în ei. Oricum eu cred că nimeni nu va învăța ceva din înfrângerea asta, se vor scuza și vor merge înainte la fel. Asta e marea problemă, nu învață din astfel de înfrângeri.

Slovacia - Anglia 1 - 1

Rusia - Èšara Galilor 0 - 2

N-a fost vorba de niciun noroc. Albanezii au jucat fotbal, iar noi miuta. Cand joci ca o cizma si te scuzi la conferinta de presa ca ai luat cina la 22,30 cu o seara inainte si d-aia ai jucat penibil, nici macar nu meriti sa mai ajungi vreodata la un turneu final.

Trimis de pe al meu YOGA Tablet 2-1050L folosind Tapatalk

Pun toate meciurile rămase de jucat în grupe:

Irlanda de Nord - Germania 1 -2

Ucraina - Polonia 0 - 2 (s-ar putea să fie 1 - 2, cred că Polonia ar trebui să câștige oricum)

Croația - Spania 1 - 1 (Aici mizez pe faptul că Spania e deja calificată_

Cehia - Turcia 2 - 0 (Nu țin cu cehii, dar turcii sunt și ei în cădere ca ai noștri)

Ungaria - Portugalia 0 - 1 (Aici sper ca Cocalardo să dea gol în sfârșit, Portugalia are de tras tare în meci)

Islanda - Austria 2 - 1 (GOOO Vikings!!!)

Suedia - Belgia  2 - 0 (Hala Ibrahim???)

Italia - Irlanda 2 - 0 (Deși aș vrea ca Irlanda să facă o figură frumoasă, cred că Italia va câștiga, poate nu la zero, dar va câștiga)

Am fost plecat, am și uitat să pun pronosticuri la unele meciuri din optimi. Îmi pare rău că Ungaria nu a dat măcar gol, mizasem pe ei să câștige în fața Belgiei.

Screenshot from 2016-06-27 17-26-48.png

Anglia, singura tara care a reușit sa iasă de doua ori din Europa într-o săptămână :D

Sent from my Galaxy S7

Au tinut islandezii un referendum in locul lor :D