Clicky

Jump to content
reflavius

Ce te-a făcut să zici "wow" azi !

Recommended Posts

Va recomand sa evitati Altex, atunci cand faceti cumparaturi online. Toate comenzile pe care le-am dat la ei, de cand ma stiu, au sosit cu intarziere. Am dat comanda pe data de 9 mai si nici pana azi n-a sosit, iar pe site nu arata deloc stadiul comenzii, in afara de faptul ca e platita 😂 Am sunat la ei si mi-au trantit o scuza ca am plasat comanda in timpul "Black Friday-ului de primavara" si dureaza mai mult sa-mi livreze produsul. WTF! Si daca trimiteau curierul intr-un scaun cu rotile tot ar fi sosit mai repede. Le-am cerut sa-mi returneze banii. Invatare de minte sa nu mai achit online produsele.

Eu am comandat de la Altex și fără probleme. Și am avut comanda grea...mașina de spălat, aragaz...si ceva mărunțiș.
Printre ele și 2 SSD-uri care le-am returnat și am primit altele în locul lor.
Comanda mi-a venit cu transport Altex.
Sună la ei ;)

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Am sunat de doua ori, ieri mi-au zis ca se va livra chiar ieri, azi ca habar n-au pe unde e comanda, nici daca au trimis-o sau nu. Curierul lor probabil merge pe jos si comunica prin semnale de fum.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Ori îl aduce cu Nemo. Awb nu ai?

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Au zis ca il trimit cu firma lor de curierat. AWB nu am. Oricum am comandat de la Orange acelasi produs, doar cu 10 lei mai scump. Sper ca cei de la Orange sa fie mai seriosi. Altex sa fie sanatosi cu Black Friday-ul lor de primavara, ca nu mai ma prind ei client.

Le-am facut o "lacramatie" la ANPC azi. Inca habar n-au ce-i cu comanda mea, dar nici nu mi-au anulat-o inca. Daca am timp, cred ca ma ocup de ei si le fac si o plangere penala pentru inselaciune.

P. S. Cei de la Orange mi-au trimis comanda a doua zi dimineata.

Ne pare rău să auzim.
Când te vor suna te vor întreba "am plăcerea să vb cu domnul X?"
Să le zici ce le-am zis și io. Că nu cred că va fi o plăcere.

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

Ca sa vezi ce efect miraculos a avut lacramatia la ANPC... Dupa ce le-am trimis mail celor de la Altex cu screenshot-ul unde se vedea numarul de inregistrare dat de ANPC, in cateva ore comanda mi-a fost anulata si am primit mail de la PayU ca banii mi-au fost returnati. Concluzia: astia nu se apuca de treaba decat daca dai cu biciul in ei.