Clicky

Jump to content

Recommended Posts

HTC 10 e clar mai puternic ca 6P, la camera cică 10 ar fi foarte bun. Nici 6P nu e rău deloc. Un review mobilissimo.ro ar fi de preferat dacă te atrage 10-le.

Acum depinde, dacă ești pasionat de Android și toate nebuniile, vrei toate update-urile la timp, poți opta pentru 6P. Dacă nu, probabil nu exista niciun motiv pentru cate sa nu alegi 10. Totuși acesta este foarte scump! G5, S7, S7 Edge nu ți se par foarte bune?

Trimis de pe al meu Sony Z2 D6503

HTC 10 e clar mai puternic ca 6P, la camera cică 10 ar fi foarte bun. Nici 6P nu e rău deloc. Un review mobilissimo.ro ar fi de preferat dacă te atrage 10-le.

Acum depinde, dacă ești pasionat de Android și toate nebuniile, vrei toate update-urile la timp, poți opta pentru 6P. Dacă nu, probabil nu exista niciun motiv pentru cate sa nu alegi 10. Totuși acesta este foarte scump! G5, S7, S7 Edge nu ți se par foarte bune?

Trimis de pe al meu Sony Z2 D6503

Din cate vazusem 6P se descurca foarte bine cand vine vorba de camera exceptand lipsa OIS.

Eu inca astept acel review mobilissimo.ro :))) . 

S7 si S7 Edge nu ma atrag foarte mult, iar G5 e destul de interesant.

Eu zic ca Nexus e Nexus. Punct.

Folosesc Nexus 5 2013 ..luat acum..in 2016..si nu se compara cu absolut niciun telefon la suport.

Functioneaza ireprosabil pentru un telefon din 2013..

Pe 6P vei avea suport indelungat.

Uita-te la flagship-urile anilot trecuti..sa vezi ce telefoane au mai avut asa suport.

Htc One M7(2013)-pana la android 5.0 lollipop

LG G2-la fel...pana la lollipop

6P-ul e viitorul...e telefonul pe care se vor testa si optimiza aplicatiile , telefonul dezvoltatorilor.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Oare cat o sa mai tina duma asta cu "Nexus - telefonul dezvoltatorilor" ? Cine vrea sa vanda aplicatii Android, le face pe Samsung http://communities-dominate.blogs.com/brands/Cine vrea sa se joace de-a dezvoltarea (scump), o poate face si pe ultimul Nexus.

Cred că faptul că HTC are hardware ceva mai potent o să echilibreze probabila situație de peste 2-3 ani când device-urile se vor mișca similar chiar dacă unul are OS stock iar altul unul customizat. În plus trend-ul Sense este unul light, momentan.

Ca aspect aș alege Nexusul dar per total HTC-ul este un pachet mai bun. Dacă avea difuzoare frontale și cititor de amprente pe spate aveam deja un rinichi pe OLX. :))