Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Buna ziua,as dorii sa achizitionez un telefon 

Pretul este de 2500-3000 ron ( nu prea conteaza pretul deoarece il iau la abonament si automat va fii pretul redus)

Nu ma intereseaza jocurile , insa as dorii sa se miste fluent, o camera buna(atat cea de fata cat si cea de pe spate) , si bateria sa ma tina macar o zi de utilizare moderata ( socializare, mai dau un telefon si un video pe youtube)

Pana acum m am gandit la lg g5 si iphone 6s/plus , totodata mi a facut cu ochiul si p9 dar din cate am vazut in reviwe-ul  vostru are o baterie jalnica .

Tin sa mentionez ca nu prea ma impac cu telefoanele de la samsung din cauza scaderii mari de pret de la un an la altul si faptul ca dau updateuri cam tarzii

P.S: htc iese din discutie

La LG-uri scade prețul mai repede ca la Samsung. Și dacă un telefon îți place eu zic ca nu mai contează cu cat îl vinzi peste un an sau doi. Asta ar fi însemnat să-mi iau IPhone, când eu nu ma împac deloc cu IOS. Poți sa iei în calcul și Nexus 6P, ai update-uri de OS la zi pentru încă doi ani. Singurul telefon căruia nu-i scade valoarea atât de rapid e Note de la Samsung. Deci poți sa aștepți și Note 6.

Sent from my Galaxy S7

nu e neeaparat de scazutul pretului, pot spune ca imi e "frica" de samsung am avut telefoane de la samsung care dupa un an de functionare ma chinuiam sa dau un apel, din cate am inteles s a mai optimizat touchwizu dar nu  stiu ce sa zic, mi ar prinde bine o parerea din partea cuiva de pe forum care utilizeaza s7/s7 edge.Daca voiam ceva al carui pret sa nu scada asa mult imi luam direct iphone.

Eu am S7 și am trecut de la Note 4. E diferența foarte mare intre ele, Touchwiz merge mult mai bine acum. E la fel de rapid ca un Nexus 6P, care rulează Android în stare pură. Îți dai seama cât de rapid ar rula S7 cu Android stock. Telefonul îl am de o luna și-l recomand. Am avut 2 Nexus-uri care se mișcau impecabil și nu prea tolerez sa mi se miște telefon prost. Pana acum niciun telefon nu mi-a scăpat fără să-l rootez, iar dacă S7 a stat cu Touchwiz o luna la mine, poți sa fii sigur ca se mișcă foarte bine. Peste un an nu știu ce o sa se întâmple, dar am prieteni cu S6 care au acum Android 6.0 și nu au nimic de obiectat.

Sent from my Galaxy S7

nu e neeaparat de scazutul pretului, pot spune ca imi e "frica" de samsung am avut telefoane de la samsung care dupa un an de functionare ma chinuiam sa dau un apel, din cate am inteles s a mai optimizat touchwizu dar nu  stiu ce sa zic, mi ar prinde bine o parerea din partea cuiva de pe forum care utilizeaza s7/s7 edge.Daca voiam ceva al carui pret sa nu scada asa mult imi luam direct iphone.

Ma intreb ce modele de Samsung ai avut, daca dupa un an te chinuieai asa cu el...... De la servici am si eu un Galaxy Trend 2(o pocnitoare) dar crede-ma ca il pot folosi linistit pt apeluri, email.

Detin si un S7, la care momentan nu am ce reprosa. Vorba lui @Mihnea, daca nu l-am rootat inca inseamna ca zboara.

La LG si nu numai pretul scade destul de repede.....daca deja un LG G3 il gasesti de nou cu 1100 lei....

Am avut un samsung galaxy s4 cu care am avut o groază de belele(l am scăpat pe faianță în bucătărie și s a făcut tenderi la nici o sapt de la achiziție) poveste lungă. Posibil să fii fost si din cauza acelui soc si când au umblat la el să schimbe ecranul. Iar în ultimele luni de folosire aveam probleme de genul dădeam click pe agenda se deschidea si apoi se întorcea în meniul principal. Am avut si s6 căruia nu i am putut reproșa doar faptul că se zgâria imediat sticla.