Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salut!

As dori să-mi achiziționez un telefon cu pretul in jur de 1200 lei, poate mai mult.

Stiu de toate telefoanele, sunt la curent cu toate best-buy-urile, dar vreau sa va cer părerea, sa iuă cea mai buna decizie.

Am mai achiziționat si din China, dar nu produse de 200 dolari. Nu stiu daca pot sa cumpăr un astfel de produs la gândul ca nu o sa am garanție.

Ma gândesc si la repedemobile, dar nici acolo nu e garanția grozava.

Totuși as vrea sa aleg un brand A-list. Sunt fan Sony, așa ca as opta pentru XA sau X. Nu-mi plac deloc telefoanele Samsung, dar seria A chiar le-a ieșit bien la mai toate capitolele înafară de preț.

Ma gândesc la Huawei si al sau P9 Lițe sau poate P8. Îmi place mult si LG IAR G4 este foarte reusit.

Nu ma deranjeaza sa astept o oferta buna. Nu stiu daca merits sa ma intinf pana LA black friday,pentru can oedrtele nu mai sunt așa mari, iar daca sunt, sunt in cantități limitate.

Mulțumesc si scuze pentru mesajul atât de lung.

M-am gândit si eu la 5X. Foarte lăudat la camera pe mobilissimo,hardware bun, e Nexus si nici prețul nu e rău. Stocarea e intt-adevar cam putina, dar nu ma deranjează atât de mult, m-am descurcat pe actualul telefon cu 8GB +4GB cardul SD.

Am citit niste review-uri despre 5X si se pare ca difuzorul pentru convorbiri nu este prea bun.Pana la urma, acesta este un telefon si ar trebui sa exceleze la functia sa de baza. Alte telefoane?

La banii ăștia nu poți sa ai tot. 5X e o varianta future proof, destul de greu de găsit asa ceva în banii ăștia. Mărește bugetul.

Sent from my Galaxy S7

Un telefon mai scump de 1200 lei nu își are rostul. Pe lângă faptul ca mai mult de 2 ani nu îl țin, acest telefon de 1200 lei face exact ce face și unul de 3000 lei și încă mai bine (ma refer la update-uri).

Trimis de pe Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Corect. Și cel de 1200 și 3000 fac același lucru, difera doar cum o fac. Corect? N-ai înțeles ca nu ai cum sa nu faci compromisuri la banii ăștia. Vrei varianta cea mai buna, eu zic ca 5X e. Am mai avut Nexus și știu cu ce se mănâncă.

Sent from my Galaxy S7

Să nu ne grăbim: repedemobile nu îți vor refuza o garanție fără argumente și dacă produsul e conform.

Poate că lui Feri nu i-ar fi schimbat chenarul...

Dar oricum o garanție e mai mult decât NO garanție...

Și apoi, ei se supun legislației românești și deci ANPC e tatăl lor.

Sfatul meu e să alegi cu inima...

Dacă bagi capul în algoritm... Vei aștepta...

Dacă îți plac Sony... Mergi pe Sony...

Dacă ești geek și meșterești întruna, ia Nexus.

Eu am (avut) 3 HTC Evo 3D.

Cele mai reușite telefoane din istorie.

Acum am LG G3, al doilea cel mai reușit telefon.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Completare... Al doilea cel mai reușit telefon pe care mi-l permit...

Că dacă aș fi bogat și găsi unul nou... Mi-aș lua mâine un HTC One M7 32Gb.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Da, poate cine știe, aștept o reducere la G4 sau la P8, deși nu ar strica nici un Redmi Note 2 sau 3 de la repedemobile.

Trimis de pe Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Nu am mai cumpărat telefoane SH. Si nici nu as vrea fiindcă nu am garanție. In plus Z3 are aproape aceleași specificații ca Z2, se încălzește cam tare si după mobilissimo,are camera puțin mai slaba ca Z2. Mai bine dau 300 lei in plus pentru Z2 si am garantie.