Clicky

Jump to content

Recommended Posts

La inceput, cind au iesit pe piata primele celulare erau cateva modele care aveau pe ele un led colorat ( cel mai des ledul era verde ) care pilpiia non-stop...iar cind telefonul suna acel led pilpiia foarte des, ca luminile unei masini de politie...

Tin minte ca am avut un celular Alcatel (nu mai retin numarul) foarte mare si gros dar care avea un led asa de frumos de culoare albastru deschis si inainte de a adormi seara ma uitam la el cum pilpiie ore intregi...era o frumusete sa vezi aceea lumina ... si era si foarte usor de gasit telefonul prin casa, doar stingeai becul si imediat gaseai telefonul dupa lumina ledului...

Mai exista acum telefoane care au leduri care pilpiie in tot timpul in care telefonul merge?...Sau macar cind suna telefonul sa se aprinda ledurile asa frumos intermitent ?  Va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns ! Multumesc mult !

Se rezolva foarte simplu cu o aplicație. Poti sa setezi ca ledul sa se aprindă cu cate culori vrei, la ce interval vrei și asa mai departe. Toate telefoanele Nexus și Samsung au led de notificare.

Sent from my Galaxy S7

E o setare pt orbi...iti palpaie blitz-ul cand suna telefonul...am vazut eu oligofreni in autobuz cu chestia aia activata ;).

Si da , mai sunt led-urile de notificare...mie imi place pozitionarea la Nexus 5-ul meu..arata foarte fain.

Ai aici: http://forum.mobilissimo.ro/index.php?/topic/3416-notificare-led-pentru-telefoane-si-tablete/

Topic deschis cu modele de telefoane cu LED RGB de notificari.

Light Flow sau Light Manager te ajuta sa le personalizezi dupa culori.

Samsung e cam campion la notificari cu LED, cam toate modelele de varf au.