Clicky

Jump to content

Probleme Windows 10 dupa actualizarea automata

Recommended Posts

Deio presimt ca are ceva defect pe acolo ...simtomele sunt de disc sau un soft incompatibil . Emulatoarele de dvd mi-au cauzat mari probleme pe 10  E posibil sa fie si in criza update-urilor si probabil trebuie rabdare. 

Mai e o varianta dar o cam exclud. Procesorul se incinge si ruleaza sub frecventa nominala in mare parte a timpului si.... na, merge incet rau. 

Nu se încinge deloc.

Asus. Nu știu modelul exact, nu am laptopul la îndemână. E modelul cu gtx 950m,4gb ram, ecran HD, Intel i5 4200h și HDD Hitachi. Face figuri doar când vrea el. Acu mai apare ca e la 100% dar apoi scade și tot asa. Aceleași servicii îsi fac de cap. Nu mai sunt probleme însă când conectez încărcătorul. Plus ca pot folosi laptopul când indica ca e la capacitate maxima. Înainte nu puteam.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Precizez ca problema o apărut când am încercat sa instalez Nero. Acolo și-o dat restart. Adică fizic, nu am făcut nimic. Doar software. Nu apucasem sa bag cd sau ceva.

Da, e în garanție. E luat în septembrie de la Altex. O sa pun Windows 8 sa vad dacă face tot asa. Dacă nu, ma duc și dau cu el de pământ în Altex.

Eu-s în Iași în cursul săptămânii. Deci și laptopul e tot aici, mulțumesc! :))

Am găsit pagina pentru formularul de ridicare a produsului. Vad cum se comporta zilele astea și apoi decid ce fac. Maine seara plec la Cluj, deci nu am timp de laptop.

Uite asa arata acuma. Rar se duce la 100% dar apoi scade în câteva secunde.

d7e0c9e02faf1009b9bafad1fd089b5c.jpg

Daca crapa clientul de mail nu e asa mare panica, mailurile raman pe serverele lor (presupunand ca nu ai setat contul POP3).

Candrei discul devine puturos si daca ai ff multe torente active. Oricum presimt ca nu e cel mai rapid disc :) .

Asus are un test de laptop, ii zice Asus WTP, din pacate nu vi-l pot da, e tool de service.

Dar va pot ajuta cu ele cu o vizita la doctor :D

@Candrei si @pascaleandrei99

Imi deschideti in sectiunea hardware cate un topic cu problema fiecarui laptop, cu detalii cat mai multe, brand si model. Serie sa nu treceti, desi e bine sa o verific, dar nu vreau sa o vada si altii.

Va ajut cum pot.

Maine. Sunt în tren acuma și sunt obosit ca naiba. Îs plecat de aseară de la 8 din Iași. 19 ore în tren și +4 ore întârziere la 2 curse.

Cuie MFR!

Apropo, mulțumesc frumos, @Deio!