Clicky

Jump to content
Innoxius

HTC One M10 - Discutii generale

Recommended Posts

Este și destul de greu să inovezi și să aduci un design nou, mai ales în situația în care se află HTC. Și oricum se pare că toate ideile bune au fost luate. 

Sincer dacă mă uit la pozele de mai sus, și mă întreb....

Este un Samsung sau....

Și dacă LG a reușit totuși ceva la capitolul aspect.....atunci comentariile sunt de prisos.

Sent from my LG G3

Asa este. HTC a fost o data ceva. Acum parca a fost o "orgie" intre mai multe telefoane.

Ce pot spune e ca... Super sa isi revina si sa refaca acel parteneriat cu BoomSound.

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Salut. Sunt posesor de 10 de vreo 3 zile. Mi l au adus cei de la Orange în locul iphonelui 6s pe care îl aveam. Per total au imbuntatit tot ce era gresit la m9, camera pare la nivel de iphonelui, bateria tine bine de tot.

Referitor la neajunsuri: e foarte alunecos si nu exista fusa sau spate ceva pentru el, camera are probleme de focalizare, negasind tot timpul imaginea cea mai clara dar dacă îi indici tu pe ce sa focalizeze e perfect apoi si cam atât ar fi

Dacă aveți nelămuriri sau întrebări, va răspunde cu placere :)

PS: regret un pic iphoneul doar pentru dimensiune - mă obisnuisem cu un telefon mai mic

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Mulțumesc frumos spitfire. Gabi, voi reveni, pana acum doar cuvinte de lauda pentru creația celor de la HTC. Ecranul e superb, camera e foarte potenta mai ales dacă te joci puțin cu pro mode, iar performanța era de așteptat, foarte rapid telefonul.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Da, dupa cateva cercetari se pare ca HTC 10 inca foloseste eMMC 5.1 pe cand rivalii sai de anul trecut au trecut la UFS 2.1. Chiar si OnePlus 3 a facut trecerea si de acea aproape dubleaza vitezele de scriere si citire fata de HTC 10. Aceseta fiind spuse, nu cred ca este un dezavantaj de luat in cosniderare daca ar fi sa alegem dintre flagshipurile anului trecut. In utilizarea normala nu se observa vreo intarziere sau diferente majore fata de oneplus 3 cand deschid aplicatii si jocuri. Totusi, e pacat ca cei de la HTC au salvat banii chiar la acest capitol.

mi-am gasit hTC-urile... pe toate trei...