Clicky

Jump to content
reflavius

Oferte de retentie Vodafone

Recommended Posts

@Innoxius Cred ca merge si telefonic sau prin email. Ar fi inuman sa poti rezilia doar prin scrisoare cu postalionul. Sigur ANPC ar avea ceva de zis, daca singura optiune sa reziliezi un contract ar fi scrisoarea.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Eu încă nu am primit mesaj cu celebra scumpire :)

Trimis de pe al meu ONEPLUS A6003 folosind Tapatalk

Primesc factura. 335 lei virgula ceva. Abonament + niste bilete la concert platite cu SMS. Verific sumele, totul OK. Ma duc azi, ultima zi de plata. Imi zice nenea 190 si ceva. Mai spun o data numarul, ca sigur mi-a bagat gresit. Nu, e corect. Ii cer sa ma uit eu pe ecran. Ma uit, omul citea din contul meu. Sigur? Sigur. De unde aveti datele astea? Direct de la Vodafone (era magazin partener). Ma uit in MyVodafone, suma de pe factura. ii arat, zice ca n-are ce face, dar daca tin neaparat el imi ia banii care ii zic eu si o sa fie plata in avans. Ok, platesc cat ziceti. Dupa cateva minute, ca deobicei, primesc SMS "am receptionat suma de (aia platita, 190 si ceva), va multumim". Vin acasa, astept sa treaca cateva ore. ma uit in MyVodafone, dau la plata factura "Nu aveti facturi de platit". Intru in cont pe PC, sold 0,00 lei. Asta da retentie, pai cum sa nu iubesti Vodafone?

De fapt pe mine ma roade un singur lucru si asta pe bune: aia care mi-au cantat doua ore intr-una cum isi iau banii pe biletele mele? Ca eu vreau sa-si primeasca banii.