Jump to content
  • Announcements

• Szilárd Ervin Szőgyenyi

Modificari modalitate Log In   07/26/2017

În urma unor modificări  efectuate la platforma pe care rulează Forumul Mobilissimo, s-au produs câteva modificări la modalitatea de login. Dacă până acum se folosea numele de utilizator, de acum, logarea se va face cu numele afişat pe forum sau adresa de email cu care v-ați înregistrat pe forum. Parola contului a rămas aceeași. Ne cerem scuze pentru inconveniențe! Termenii și condițiile de utilizare ale forumului le găsiți aici.
reflavius

Oferte de retentie Vodafone

Recommended Posts

Stii tu cum e cu copii mici, ii bucuri cu o bomboana, eu nu am vazut ca acel GB venea lunar ca bonus Y10, cred ca 3gb cadou optiune bonus la supernet 4g impartit la 3, nici macar nu am utilizat acel GB bonus, dar eu nu opream acea optiune pe cont, daca eram operator, oricum nu prea conteaza...o sa spun la d-na coordonatoare de cont, ea era amabila, sper sa rezolvam si acuma...altfel...decizia nu-i grea de fel

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Lasa ca nici pe mine nu m-au anuntat ca pierd orice beneficiu si statutul de client gold, cand am trecut abonamentul de pe numele mamei mele pe numele meu. Ca sa nu mai spun ca mi-au taiat si roamingul si posibilitatea de a cumpara credit cu plata la factura pentru cartele, ca eram client nou. Dupa 10 ani sau mai mult de Vodafone.

Sent from my LG G3-D855

La mine s-au pierdut. Nu ma interesa prea tare, ideea era ca Dorel sa ma anunte despre asta inainte, nu sa aflu exact cand aveam nevoie.

Sent from my LG G3-D855

Da, abonamentul de baza a luat downgrade, dar au solutionat prin xtraoptiuni, practic e abonamentul special 6 fara telefon , la care au scazut 1 Euro si restul de beneficii apar ca extraoptiuni, pe mine nu ma interesa acel aspect, eu dorisem 500 min in VF, 300/400 Nat, 100 SMS NAT, 50 Min Intl mobil si 2 GB date, am primit date cat am cerut si nelimitat in VF si SMS Nat, 200 min Nat , opt 300 min nat , din cele 200 Nat , pot consuma Intl fix EU 100 min si 50 min NAT, care pot consuma 50 INTL Mobil EU...deci multumit, plus activat 4G cu 150Mbps download si 50Mbps upload, m-au pregatit pentru 4G+ la viitoarea negociere ;) Pun link compartiv cu Digi pe 4G imediat !

Trimis de pe al meu Redmi Note 2 folosind Tapatalk

Salutare.

Cat costa abonamentul?

Mersi

5 E TVA inclus conform ofertei primite pe e-mail, activata la 4.8 fara TVA , la care a expirat 1GB date primite ca bonus IOY 10, de luna trecuta, bonus neutilizat practic.. .urmeza o discutie pentru solutionare si revenire pe calea normala avand in vedere diferenta de la oferta initiala :)

Inca o luna cu net cadou de la VF, fie ca esti pe cartela sau abonament de Paste primesti un Gigi date de la patimasul tau provider, de activat din contul tau MyVF pana in 02.05.2016, tine cat poti sa-l duci, dar nu mai mult de30 zile de la activate...Felicitari VF!

E pe bune, mai aveam 147 MB si iata...au comis-o din nou!

7e89a238e18da3470d8e6462ca6a409a.jpg

cc5e9780244fb763af03bed9f3570899.jpg

N-am reușit să-l activez. Am activat aseară și mi-a dat eroare. Acum nu pot sa mai activez încă odată pentru ca "exista deja o cerere în așteptare".

Sent from my Galaxy S7

M-au sunat de la vodafone acum cateva zile ..pentru prelungire abonament.

Ideea e ca mi s-a oferit o tableta..vodafone smart 7.

Am intrebat..daca nu e in regula(daca nu-mi place)..daca o pot trimite inapoi si mi s-a confirmat..mi s-a spus ca da.

Acum...eu am testat-o ..nu-mi place..si as vrea s-o dau inapoi.

Am desfacut-o usor..n-am rupt/pierdut nimic..si am pus-o la loc.

Pot s-o returnez maine?

Am primit-o prin curier.

Daca o dau inapoi..abonamentul NU se mai reinnoieste , nu?

Sau se scade rata pe tableta?

Cun ar trebui sa procedez? La ce adresa fac retur? Trebuie sa fac vreo cerere sau sa sun undeva?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Puteai să mă întrebi pe mine și îți spuneam eu că nu o să-ți placă.
Din câte știu, contractul merge în continuare, în aceleași condiții. Tu ai primit tableta cadou. Dacă tu renunți la cadou, asta nu schimbă condițiile contractului. Altceva era dacă renunțai la contract. Așa că nu câștigi nimic trimițând tabletă înapoi, ba dimpotrivă.

Una e sa renunti la tableta pentru ca nu iti place si alta e sa renunti la contract pentru ca nu iti place tableta.

Nu eu..sunt la un prieten..in Arad...si ...asa i-au zis la telefon. N-a prea dat importanta ca era pe scara..cu vopseaua in mana...etc etc.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Pentru cine e interesat, în 14.02.2017 zi de net gratis la VF, mă retrag, ca am dat-o la costuri suplimentare 20euro sunt tare deraiati la costuri extra, următoarea mea mișcare = prepay, ca abonat de țin de fraier, care o mai musca frate, ia, next...next generation :) Ori portare în Digi unde nici cu forța nu ai extra costuri pe net, la 50GB în 4G e un partener de nădejde, VF îți baga 0.61Euro pe pachet de 50MB extra, jenant ! Sunt la o a doua abatere cu ei, voi plăti, dar peste 1/lună mă operez cu drag, hai la gara Hotafone!ad5965e28ca8353df65cf35a50134e9a.jpg

Trimis de pe al meu MI 5 folosind Tapatalk

Aaa, pai ne pacalesti? De ce nu ai facut captura dupa ce ai apasat pe plus? Poate ai niscaiva telefoane date la linii infierbantate :D

Legat de ziua de 14, mai bine dadeau o zi cand vrei tu in decurs de o luna. Asa o sa fie toata lumea calare pe net in ziua aia.

În condițiile de nefacturare după cei 6Gb , da e ok, dar în cazul meu sigur NU!Voi porta din 17 cand îmi "expira " viitorul posibil bonus de alți 20Euro ! Prefer să-i dau la nevoiași decât la ditamai compania de toată jalea! 3cc7610d4e3068ad92adc67a11fa9c50.jpg

Trimis de pe al meu MI 5 folosind Tapatalk

S-a schimbat conducerea la Vodafone? Sau patronatul? De cand sunt nu mi-au oferit la retentie abonament mai ieftin. Acum am 11 euro, 300 mobil international, 12 GB date (din care 6 GB roaming SEE, eu intrebasem doar asa, ca avea fata voce placuta, ma pregateam sa zic "banui ca dupa formula", dar mi-a taiat-o scurt cu 6 GB, calculele dupa formula minune duceau undeva la sub 3 GB), inainte aveam 15 euro, 200 mobil international, 6 GB date.

Cum ai luat legatura cu ei de ai avut un asemenea noroc? Si eu vreau sa imi modific RED 10 actual.

Trimis de pe al meu MHA-L29 folosind Tapatalk

Eu in fiecare an, cu o luna inainte de expirare, le scriu prin formularul de pe site ca vreau sa fiu contactat pentru prelungire. Am abonament business. Dupa un timp ma suna o tanti sau un nene si imi ofera.

Mda, la loc comanda. Am primit contractul. E ca la Radio Erevan. Am sunat-o sa o intreb unde scrie de 6 GB in roaming. Imi pare rau, ati inteles gresit. Aveti 6 GB de acum si 6 GB national bonus. Sa-i fi pus sa asculte inregistrarea in care am intrebat cat am in roaming si dudia a spus 6 GB? Nu cred ca avea rost.

Asa ca tot dupa formula minune. Care zice 2,40 GB anul asta si 3 GB anul viitor.