Jump to content
reflavius

Oferte de retentie Vodafone

Recommended Posts

Plangere la ANPC si sigur iti vor returna banii cu cea mai mare amabilitate. RDS ma suna de Revelion sa-mi spuna ca imi returneaza banii incasati abuziv, dupa ce i-am pleznit cu ANPC-ul peste bot.

Sent from my LG G3-D855

Acum m au sunat cei de la retenție ( ieri am intrat pe chat cu o domnișoară căreia i am specificat ca doresc sa fac precomanda la Samsung S7 Edge) si imi comunica ca nu se poate face precomanda la Noile telefoane Samsung di n seria 7.

ASA CA FAREWELL VODAFONE !

PS sunt clientul lor de la momentul intrării pe piața și am un abonament care a fost plătit un an fără măcar sa îl folosesc ,dorind sa mențin numărul vechi.

Pacat ca nu știu sa trateze cu respect pe cei care ani de zile le am achitat serviciile.Cele din prezent nu mai sunt de interes pentru mine

Sent from my TX201LA using Tapatalk

O să îi spun lui Bobonete sa includă în scenariu și ceva despre Roșii, ca prea zici ca sunt din Las Fierbinți

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Nu se poate face precomanda la retentie sau nu se poate face deloc precomanda? Daca vreau acum S7 cu abonament nou, se poate?

Sent from my LG G3-D855

La retenție. Le zic ok hai sa îmi faceți un abonament nou și la activare solicit și precomanda la S 7 Edge... "nu se poate face precomanda la noile Samsung"

Mda, aiurea. Vor clienti noi in cadrul precomenzilor, altfel nu-mi explic decizia asta idioata.

Sent from my LG G3-D855

Probabil. Am priteni cu funcții mari la ei și îmi confirmă ca bătaia e pe cei care s-ar porta nicidecum pentru noi clienții vechi. Nouă ne au mâncat banii demult nu mai suntem importanți... Acum

Caragiale nu a murit. Dau click pe butonul de precomanda si gata. Am terminat. Scrie ca nu este in stoc (normal, doar de aia ii zice precomanda). Si nu pot trece mai departe. Pot doar sa le zic sa ma anunte cand e pe stoc. Halal.

V am spus ca de Las Fierbinți "cum adică mă, cum adică?"

Astia-s ca aia de la quickmobile, care mi-au anulat precomanda la Nexus 6 pe motiv de lipsa stoc, nu pe motivul real de unghie in gat, ca avusesera promotie cu 20% reducere si probabil se comandasera sute de telefoane.

Sent from my LG G3-D855

Și Becali câteodată e mai parolist ca ăștia (ca și ei doar când poate sa iasă în față cu laude)

@Kali, ai putea sa incerci sa iei legatura cu Tudor, poate te poate ajuta. Asta daca nu ti s-a facut deja lehamite de Vodafone.

Sent from my LG G3-D855

Spit ule ce sa facă săracul om. Tu nu vezi ca ăștia habar nu au dintr-un departament în altul care e situația reală? Pffff

Vroiam sa prelungesc la ei pentru acoperire ptr net la mine la cabană și ca deja la firma am sărit la portocalii cu 168 de numere de anul trecut tot datorită faptului că nu au știut sa negocieze și în favoarea mea(cam 3000 € factura lunar) . Doar eu am menținut abonamentul cu numărul vechi personal și l am plătit fără sa îl folosesc decât o lună adunat din tot anul. Ä‚știa sunt asa ne tratează. Sper sa scadă tupeul când va fi târziu pentru ei și vor pierde destui clienți

Nimic. Se cred pe val și de aceea ma tratează și pe mine acum asa cum vă relatez (la acest abonament îmi facturasera 8 luni net prin dongle dar care dongle nu l am ridicat de la curier și îl returnasem, după ce am apelat la prieteni cu funcții la ei s a înțeles și au făcut storno factură)

e pentru a zecea oara cand citesc oferte de erectie vodafone.

cred ca mi-au bagat ceva in credit la ultima reincarcare.

Nici macar erectii nu sunt in stare sa mai provoace, din ce zice @Kali. Mai degraba dejectii.

Sent from my LG G3-D855

Sunt niște idioti astia de la Vodafone... Scuze de limbaj dar nu ii mai suport și chiar sunt și asa cum zice Kali ii doare undeva de vechii clienți. Eu am avut o cearta destul de serioasa cu ei, si cred ca ma pot incadra culmea prostiei... Da recunosc.... Ma certam cu ei sa îmi ia o gălăgie de bani si oamenii nu au vrut.... Acum ceva timp am avut intenția sa trec pe iphone dar am zis ca nu dau 40+ mil pe un Iphone 6s plus 64gb și m-am gândit să-l iau la un abonament de 20 euro pe 2 ani bineinteles. Si am început sa ii sun, sa ma duc și în magazine sa vb, sa încerc sa dau de cineva capabil sa ma înțeleagă ca eu în momentul de fata am un abonament de 10 euro pe 1 an de zile și fara să-mi fi cumpărată sau sa fi primit un telefon și as vrea să-mi modific abonament într-unul de 20 euro și să-mi iau și un Iphone 6s plus 64gb la si oamenii m-au refuzat pe motivul ca deja sunt sub perioadă contractuala și nu se poate modifica abonamentul.

Sent from my LG G3

Probabil motivul era ca nu poti cumpara telefon subventionat fiind in perioada contractuala, nu ca nu puteai sa treci la un abonament mai mare

Sent from my LG G3-D855

Pot face ce vor, dar rabdarea e o 'calitate' din care ei intodeauna au de castigat, am primit abonamentul vechi, dar au uitat ca era special 6 la 5e si m-au taxat preferential, dupa un tariff numai de ei stiut... cu un curs mediu, le multumesc pentru matematica speciala! Au castigat cinstit ultimi 3,17 lei, paralei

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Nu știu cum pățiți voi asemenea lucruri.....eu am 4 abonamente la ei și nu am avut probleme. Și de fiecare dată apelez la retenție când trebuie să prelungesc abonamentele ;)

Sent from my LG G3