Clicky

Jump to content
candrei

Recomandare telefon pana in 850 de lei

Recommended Posts

Asus Zenfone 2 Laser 500KL.

Te referi la un telefon nou nu ?

In afara de bateria pare foarte ok. Parca are doar 2070mAh. Dar sunt mai multe variante de Laser 2 ai grija 550 e mai bun,dar parca e 1000 de lei,dar baterie de 3000mAh.

La ce probleme am intampinat eu cu garantia la LG, m-am convins ca e o loterie.

Trimis de pe al meu YOGA Tablet 2-1050L folosind Tapatalk

Vezi in topicul dedicat G3.

Sent from my LG G3-D693N

Andrei , Lenovo Vibe P1M e la reducere acum le eMag , depaseste cu vreo 30 lei bugetul , dar eu zic ca merita.

La reducere mai e si Meizu M2 Note , am inteles ca are un ecran foarte bun(am vrut sa-l cumpar asa ca m-am uitat la cateva review-uri) , 850 lei le eMag.

Uita-te la astea 3: Zenfone 2 Laser, Lenovo Vibe P1M si Meizu M2 Note.

Nici Lumia 640 nu e rau , daca nu ti-e teama de windows. Un lucru e cert , Lumia 640 se misca impecabil , mai ales pe cel mai nou build de W10M.

Nu conteaza sistemul de operare. Numa BB OS sa nu fie. Vreau ceva decent care sa ma duca 2 ani la un nivel mediu.

Lenovo ala nu aduce in plus fata de telefonul actuat decat ecran HD si 1gb RAM in plus.

De p8 lite ce ziceti? Sigilat.

http://olx.ro/oferta/huawei-p8-lite-black-nou-sigilat-garantie-ID5inqu.html#54c529babf

P8 lite merge , e mai scump pe emag , d-aia nu l-am recomandat.

Si gb ala de ram in plus , pe android..se cunoaste.

Pe LG cu un gb ram au redus toate procesele de fundal , nici notificari nu primesc pentru ca sistemul e prea strict ca sa functioneze...

Cei drept , merge bine..dar e enervant sa vezi ca se reincarca aplicatiile cand ai doar doua deschise si oscilezi intre ele.

Daca ai posibilitatea sa iei de pe Gearbest..poate gasesti Xiaomi Redmi Note 3..parca are 3 GB ram..ala o sa te tina 2-3 ani sigur.

Sent from my LG G3-D693N

Sent from my LG G3-D693N

Android cu 1gb ram nici nu intra în discuție. Am deja și e enervant sa dea refresh mereu.

Sent from my V370 using Tapatalk

Aifon 5. :D

Sent from my iPlaca using Tapatalk

Asta e fumat de acuma. Are 3 ani. Sau 4.

Gearbest e un site gen okazii? Sau magazin online?

Deci,

Vad ca daca il comand dintr-un depozit din Europa nu mai platesc TVA sau alte taxe. Problema e urmatoarea:

-Note 3 nu are nimic in plus (in varianta de 16gb) si nici slot de card nu are;

-Note 2 are slot de card doar in varianta chinezeasca.

Ambele de 16gb au 2gb RAM si vad ca Note 2-ul se misca mai repede decat 3. Care ar fi de ales?

Deci,

Vad ca daca il comand dintr-un depozit din Europa nu mai platesc TVA sau alte taxe. Problema e urmatoarea:

-Note 3 nu are nimic in plus (in varianta de 16gb) si nici slot de card nu are;

-Note 2 are slot de card doar in varianta chinezeasca.

-Note 3 are blit dual LED si baterie de 4A dar neinlaturabila.

-Note 2 are baterie de 3060 mAh dar e inlaturabila.

Ambele de 16gb au 2gb RAM si vad ca Note 2-ul se misca mai repede decat 3. Care ar fi de ales?

Varianta de la QM (huo!) are slot pentru card, se pare. https://www.quickmobile.ro/telefoane/xiaomi/redmi-note-2-dual-sim-32gb-lte-4g-negru-117566.html

Moto G 3rd gen.

Sent from my Nexus 7 2013

Un link?

Nu inteleg de ce iese asa slaba bateria peste tot la Note2 tinand cont ca are 3A. O fi FULL HD dar sunt telefoane care stau mai bine tot cu full HD sau chiar QHD si baterii de capacitate mai slaba. Cred ca Note2 va ramane tinand cont ca are si slot pentru card. Note3 nu are card iar versiunea de 32 GB sare cu mult peste buget.

Note 3 parca are , dar trebuie sa alegi...daca vrei dual-sim sau un sim+card. Nu stiu daca e asa si la Note 2.

Asa e si la OnePlus X.

Sent from my LG G3-D693N

La note3 nu are slot pentru card de nici o culoare.

Note 2 are in varianta chinezeasca.

Nu vreau dual sim, nu îmi trebuie. Vreau slot de card. Am găsit pe cineva care vinde în Vaslui. Sigilat. Vad ce și cum zilele astea. Note 2 zic.

Nu stiu de ce credeam ca are. Daca nu te intereseaza jocurile , un Lumia e o varianta de luat in calcul..merge bine indiferent de model.

Eu am stat , m-am tot gandit..si pe W10M imi lipsea periscope si aplicatiile google(youtube in principal). Acum l-am primit p-asta cadou , dar ma gandesc la o viitoare vanzare..sa mai strang si sa iau altceva..androidul cu un gb ram e foarte strict. M-am saturat deja de refresh-uri.

Sent from my LG G3-D693N