Clicky

Jump to content
black_alienware

Android 5.0 - Key Lime Pie

Recommended Posts

Ce nume ciudat....

Imi este greu sa-l pronunt,sau sa intreb pe cineva daca are acest soft....

Guest Deio

Google foloseste in ordine alfabetica nume de deserturi.

Doar ca Jelly Bean este un nume nou, data unei revizii doar. Daca apare 4.2 spre exemplu, va fi tot JB? Ma gandesc ca pana in 2013 nu or sa tina fara o imbunatatire macar sau o revizie noua, probleme/bug-uri apar tot timpul.

Se vede clar ca Google s-a grabit din cauza lui Apple si Microsoft.

Interesant este si ce intreaba Erwin, oare daca iese pana in 2013 inca un terminal Nexus, oare iese cu KLP? Sau se asteapta pana la anul pe vremea asta? Pentru ca pana atunci, Apple o ajunge la IOS 7 in mod sigur si poate Microsoft scoate si vreun Service Pack sau versiune noua.

Eu cred ca Google s-a grabit putin si acum incearca sa pregateasca noi produse aliniate cu software-ul aferent.

Sa vedem la IFA2012 daca iese ceva.

Cred ca anul asta nu vor mai lansa un alt Nexus smartphone. Cred ca nici nu e cazul sa o faca.

Probabil o vor face undeva prin iunie anul viitor si tind sa cred ca de data acesta va fi vorba de un Motorola. Majoritatea telefoanelor high-end se lanseaza in primavara, nu cred ca ne putem astepta la prea multe premiere pana la finele anului.

Poate Samsung cu Note 2 si Motorola sa mai scoata ceva si bineinteles Apple, iPhone 5. Pareri?

Eu tind sa cred ca un Nexus phone va fi lansat in asa fel ca de sarbatorile de iarna sa fie la vanzare. Perioada de asemenea va corespunde cu lansarea noilor telefoane cu WP8 si cu viitorul iPhone. Totusi nu cred ca se va sari cum se crdea in martiede la 4.0 ICS la 5.0 Jb si la 6.0 KLP. Cred ca KLP va fi un 4.2

Am vazut un scor intr-un program de benchmark cu KLP 5.0 (nu 4.3) si cu un telefon care ar putea fi Motorola X. Aparent, s-ar putea sa existe si JellyBean 4.3.