Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salutare!

Ma gandesc ca in curand sa-mi cumpar telefonul Xiaomi Redmi Note 3, varianta de 3 GB RAM / 32 GB Memorie de la QuickMobile.

Ce parere aveti de acest telefon?

In specificatii este foarte bun, insa nu am mai avut Xiaomi, nici nu cunosc pe cineva care sa aiba, asa ca mi-e frica sa nu fie un brand slab cu telefoane care se strica repede, incetinesc in timp sau au lag (ca de exemplu Allview, telefoanele mid-range Samsung etc.)

Are cineva acest telefon sau un alt telefon asemanator Xiaomi? :)  ;)  :D

În principiu nu telefoanele încetinesc în timp. Aplicațiile au tendința de a mânca resurse progresiv cu fiecare update care aduce "funcții noi". N-am auzit până acum de RAM obosit. ;)

Are cineva acest telefon sau un alt telefon asemanator Xiaomi? :);):D

Detin de vreo 3 saptamani un Xiaomi mi4c. Legat de calitate, iti pot spune ca: baterie LG, senzor foto sony/samsung, display Sharp... si lista e mai mare. Vei primi update-uri lunar sau saptamanal (in functie de rom-ul instalat) ce repara bug-uri si aduc functii noi. Cat despre comparatia cu Allview, mai bine uita de ea. Xiaomi sunt ansamblate si testate de catre Foxconn, adica de "nepriceputii" aia ce fac si Iphone, Samsung, Dell, Lg etc.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Cat ai dat pe mi4c?

Cum se bate cu lg g4 si s6?

Se poate compara cu acest modele?

Sent from my Nokia Lumia running Windows 10