Clicky

Jump to content

Recommended Posts

ufff pana la urma cred ca fac un efort si iau LG G3 ce ziceti se merita?

Mai sunt si altele in pretul asta de 1300, 1400 lei mai bune? Am vazut cateva filmari pe youtube si parca prea frumos se vede Lg asta.

Edited by Lupu Daniel Alin

La varsta de 8 ani este greu sa aiba grija de un telefon de o asemenea valoare. Plus ca acele telefoane sunt foarte puternice si mai mult decat ar avea nevoie un copil de acea varsta. Eu recomand un telefon cu diagonala pana in 5inch(greu de manevrat in mana,buzunare etc) si care sa ruleze jocurile actuale. 

Zenfone 2 ZC500TG este o alegere echilibrata ca pret si performante. Are 2gb ram si specificarii bune. De restul mai bine o duci intr-o excursie sau ceva similar. 

Mai e Samsung A3 care e si mai stylish. E la reducere la emag.

La varsta de 8 ani este greu sa aiba grija de un telefon de o asemenea valoare. Plus ca acele telefoane sunt foarte puternice si mai mult decat ar avea nevoie un copil de acea varsta. Eu recomand un telefon cu diagonala pana in 5inch(greu de manevrat in mana,buzunare etc) si care sa ruleze jocurile actuale. 

Zenfone 2 ZC500TG este o alegere echilibrata ca pret si performante. Are 2gb ram si specificarii bune. De restul mai bine o duci intr-o excursie sau ceva similar. 

Mai e Samsung A3 care e si mai stylish. E la reducere la emag.

Multumesc pentru sfat.Parerea mea cu ecran sub 5 inch eu zic ca nu prea se potriveste pentru jocuri, nu se pune probema sa il tina dupa ea adica in buzunar sau la joaca.. a mai avut unul cu ecran asa mare si, avea destula grija de el ii placea foarte mult tocmai din acest motiv ca se vedea frumos in jocuri. Din pacate l-am spart eu, era un samsung s duos nu stiu ce caracteristici pentru ca nu ma pricep asa bine la telefoane.

Din pacate l-am spart eu

Și noi care ne făceam probleme că-l poate sparge sora ta. :))

Eu am Xiaomi Redmi Note 2. E navă spațială pentru nevoile unui copil de 8 ani. De la magazinul de unde l-am cumpărat eu (gearbest.com) a sosit cu câteva aplicații în limba chineză care rulau încontinu, ocupau memorie și băgau și reclame. Am scăpat de ele în 5 minute, nu este greu. Te pot ajuta eu sau îl trimiți la un service GSM. O să-ți dau mai multe detalii dacă te hotărăști.

Și noi care ne făceam probleme că-l poate sparge sora ta. :))

Eu am Xiaomi Redmi Note 2. E navă spațială pentru nevoile unui copil de 8 ani. De la magazinul de unde l-am cumpărat eu (gearbest.com) a sosit cu câteva aplicații în limba chineză care rulau încontinu, ocupau memorie și băgau și reclame. Am scăpat de ele în 5 minute, nu este greu. Te pot ajuta eu sau îl trimiți la un service GSM. O să-ți dau mai multe detalii dacă te hotărăști.

Salut! Pana la urma ramane Xiaomi Redemi Note 2. Te anunt eu cand imi soseste telefonul sa ma ajuti si pe mn cu aplicatiile alea in chineza. ms

Ba raspunsul tau e aiurea. Daca am 2000 de lei si de banii aia imi pot luat 7 telefoane diferite, nu e normal sa intreb, sa cer un sfat ? Nu stiu daca ai observat, dar suntem la "Sfaturi pentru achizitie telefoane sau tablete".