Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salut! Va rog ma puteti intruma  sa aleg un telefon cad de cat bun din aceste 4 tel.

Vodafone Smart Ultra 6

Meizu M2  Note

Huawei P8 Lite

ZenFone 2 Laser ZE500KL

Nu prea ma pricep la telefoane, asa ca nu stiu care e mai bun.

Daca cunoasteti si alte modele in pretul asta va rog sa ma ajutati. 

Va multumesc.

Ar fi bine sa pui si preturile fiecarui model, in alta ordine de idei as merge pe vdf smart utra sase, am auzit numai lucruri bune, de restul nu ma pot pronunta...

Sent from my iPlaca using Tapatalk

Ar fi bine sa pui si preturile fiecarui model, in alta ordine de idei as merge pe vdf smart utra sase, am auzit numai lucruri bune, de restul nu ma pot pronunta...

pai toate se invart in jurul pretului de maxim 900 lei. 

Meizu M2 Note sau Xiaomi Redmni Note 2 , chiar si de pe emag... dar daca comanzi din Italia cum a comandat Liviu , il iei mult mai ieftin , poate chiar varianta prime(xiaomi redmi note 2).

Sent from my Galaxy S5 running Blisspop Rom

Avantajul la xiaomi e procesorul mai nou si mai bub decat cel de pe meizu si fatul ca poti pune alt rom(stock de exemplu).

Meizu M2 Note sau Xiaomi Redmni Note 2 , chiar si de pe emag... dar daca comanzi din Italia cum a comandat Liviu , il iei mult mai ieftin , poate chiar varianta prime(xiaomi redmi note 2).

Avantajul la xiaomi e procesorul mai nou si mai bub decat cel de pe meizu si fatul ca poti pune alt rom(stock de exemplu).

Din pacate nu am card pentru a cumpara din alta tara, asa ca nu ramane decat sa iau dupa un site romanesc.

Meizu M2  Note sau Xiaomi Redmni Note 2 care crezi ca e mai bun?

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7266&idPhone2=7313&sSearch3=&idPhone3=7474

P8lite nu merita ca-i slab, la fel si asus-ul, intre meizu si vodafone as merge pe vodafone.

Nu mai cita postul anterior , raspunde pur si simplu , se intelege ca suntem putini...

Xiaomi si am spus de ce mai sus ;).

Inainte ziceam ca Meizu e mai fain la design si interfata..dar la xiaomi ai avantajul procesorului si rom-urile care pot fi schimbate(pe meizu nu se poate).

A zis ca nu se pricepe la telefoane. Eu zic tot Vdf.

app il iau pentru sora mea de 8 ani pentru jocuri mai mult, stiu o sa ziceti de ce nu ii iau tableta. Chestia este ca nu vrea, a avut o experienta proasta cu una si nu mai vrea tab.

Deci tel este mai mult pentru jocuri.

In cateva zile/saptamani se pricepe daca va avea pe ce sa experimenteze . Nici eu nu ma pricepeam inainte de tab 2-ul ala care avea si cred ca inca are o comunitate dezvoltata pe xda .

Vodafone sau Huawei-astea au meniul in romana , fara chinezisme. As inclina spre huawei pentru ca are un design mai fain.

Daca-l faci caramida, ce o sa inteleaga copila, ca nu erau driverele corecte pe PC sau cablul USB avea intreruperi? Faci copilul sa planga degeaba. Telefon cat mai stock si cat mai rezistent.

Vezi care sta mai bine la baterie. Si la ecran. Ca-i pacat sa-i strici ochii de mica.

Ce sa-i faci la huawei? :)

Ma refeream la ce ziceai despre Xiaomi, dar postarea ta a aprut inaintea celei puse de mine.

Da , eu am zis sa ia Vodafone sau Huawei pentru ca stiu sigur ca sunt traduse cum trebuie meniurile. La Xiaomi e mai complicat , la fel si la celalalt..mi se pare ca nu au limba romana si la 8 ani nu cred ca stie engleza la perfectie...