Clicky

Jump to content
Sp1tfire

Black Friday 2015

Recommended Posts

De prin curierat....

Azi duc la un client un colet de la eMAG....

Cu toate că pe borderou am colet 1/1 și are de plătit suma x, el se i-a în gura cu mine ca mai trebuie să primească 3 colete de la Emag....

Păi, care este vina mea ca Emag nu a livrat coletele clientului....

Sent from my LG G3

Mda! Mi-a sosit blitul. Retur scrie pe el. Cardul integrat de difuzie cade inauntru aproximativ un centimetru (uneori si mai mult). Voi cere inlocuirea produsului. Apropo, dupa ce completez formularul de retur trebuie sa duc eu coletul la curier sau vine el la mine sa il ridice. Se mai emite o alta factura sau ramane aceeasi? Cam cat dureaza pana voi avea produsul dorit daca acesta se afla in stocul magazinului (emag)? Intreb deoarece nu m-am lovit de problema asta pana acum si poate ma puteti lamuri si pe mine cei care aveti "experienta" cu situatia data.

Sent from my Moto G using Tapatalk.

Liviule, da.i bice.

Pune de mine ce si unde vrei..am avut si asa o zi de cacao..nu.mi mai pasa de nimic

@candrei Explicatia "integrala" e simpla. Card cu autor necunoscut

@k_gula1985 Trimit ei curierul sa ridice produsul pe care il returnezi. Nu stiu cum sta treaba cu factura, pentru ca au refuzat sa-mi trimita un alt produs la acelasi pret. Eu il cumparasem la promotie, iar produsul costa dublu, asa ca mi-au returnat banii in cont.

Sent from my LG G3-D855

O știam deja. Faza e ca am pus și 4.4 și aveam 4.2. Dar înainte nu avea. Probleme. Acu nu ma lasă să pun NFS Most Wanted. Vreo idee dacă la QM se poate returna produsul?

Sent from my V370 using Tapatalk

@k_gula1985 Trimit ei curierul sa ridice produsul pe care il returnezi. Nu stiu cum sta treaba cu factura, pentru ca au refuzat sa-mi trimita un alt produs la acelasi pret. Eu il cumparasem la promotie, iar produsul costa dublu, asa ca mi-au returnat banii in cont.

Sent from my LG G3-D855

O sa sun la ei sa ii intreb.

Sent from my Moto G using Tapatalk.

Chiar si AllView Nu stiu cum e cu produsele cumparate din magazin. Unele magazine accepta returnarea in 24/48 de ore. Intrebarea e daca o fac din bunavointa sau e vreo lege care ii obliga.

Sent from my LG G3-D855

Pai du-te la quick, spune-le ca e de rahat si ca iti vrei banii inapoi, ca nu-l poti folosi pentru ce-ti trebuie. De-abia ne convingem si noi cat de seriosi sunt quick, prin intermediul unui martor de incredere.

Sent from my LG G3-D855

Se pare ca doar se înlocuiesc produsele, nu se returnează și cașcavalul. Problema e ca eu am desfăcut cardul el fiind ambalat într-o bucata de carton, nu o cutie. Aici se cere ambalajul. Chiar era impetuos necesar sa păstrez cartonul ala care oricum trebuie rupt pentru a ajunge la card?

post-11144-144826513785_thumb.png

Și un fail marca google

QM la emag.

post-11144-144826536783_thumb.png

Pai du-te la quick, spune-le ca e de rahat si ca iti vrei banii inapoi, ca nu-l poti folosi pentru ce-ti trebuie. De-abia ne convingem si noi cat de seriosi sunt quick, prin intermediul unui martor de incredere.

Sent from my LG G3-D855

La 12 am liber și ma duc sa vad despre ce e vorba.

Aseara eram in Media Galaxy din Mall si adusese cineva o tastatura inapoi, ceva scump, de gaming. Si ala de la Altex Media Galaxy zicea ca nu o poate primi inapoi pentru ca are cutia desfacuta. Era in stare buna, dar desfacuta (era taiat scotchul).

- Pai si cum sa-mi dau seama ca nu functioneaza, daca nu desfac cutia ?

- Nu stiu, eu asa am dispozitie, sa nu primesc inapoi daca e desfacuta cutia. Uitati, mouse-ul nu l-ati desfacut.

- Ce rost avea sa deschid mouse-ul de gaming, daca am vazut ca tastatura de gaming nu functioneaza ?

Nu stiu la ce concluzie au ajuns.

Åži ne mai întrebăm de ce este mereu coadă la poșta la "colete externe"... Am lucrat ca vânză... sales manager într-un magazin de piese auto o lună de zile, înafară de 2 capete de planetară care au sosit puțin avariate, murdare de vaselină și doar într-o cutie, ruptă și aceea, am acceptat toate retururile. Unele chiar dacă nu erau defecte, cumpărătorul cumpărase piesa greșită. 

E absurd să nu primești înapoi ceva desigilat și totul pleacă de sus de la conducere, presiune pe angajați, taieri din salariu, etc...

Si la Emag am observat, cu toate ca poti returna fara explicatii, tot ti se cer la magazin (eu le returnez la magazin, sa nu ma incurc cu formulare si curieri). Sigur, poti sa refuzi sa dai explicatii, dar ma gandesc ca le foloseste sa le zic, de exemplu, ca suportul de telefon nu sta pe parbriz pentru ca ventuza e gata ondulata de cum am l-am scos din cutie.

Cu blisterele e problematic, nu ai cum sa vezi ca e bun sau folositor pana nu distrugi ambalajul, facand astfel produsul nevandabil. Dar pentru toate celelalte exista "resigilatele" :D

Eu sunt curios cum e cu cardurile care au garantie "pe viata". Pot sa ma duc dupa 20 de ani sa mi-l schimbe ? Ca peste 20 de ani poate nici mai exista SD, primesc un BD (brain-card) ? :D