Clicky

Jump to content
Feri

Sfaturi achizitionare tableta / smartphone / smartwatch

Recommended Posts

Si eu am cautat un telefon (exclus SH), ieftin si bun. Tot la Moto G 2013/2014 am ajuns. As fi dat cel putin 700 de lei pe un produs despre care parerile sunt impartite. Mai bine economisesti niste bani sau il iei in cateva rate.

Lumia, calitatea telefoanele utok e pilaf.

Mi-am spart ecranul de la un utok 350d când mi-a alunecat din mana de la aproximativ jumate de metru.

S-a panelul, au murit pixeli dar protecția ecranului, adică sticla aia sau plasticul, ce-o fi, a rămas intact.

Rușine, Dinu Patriciu!

Salut,m-ar interesa un tel cam la 500-600 lei .

Am gasit urmatoarele: Microsoft535,KarbonnS6, Prestigio 5517, Samsung GrandNeoPlus sau Lenovo A536..

Mi-ar fi placut Microsoft535 datorita camerei frontale de 5 dar am inteles ca e slabut la app..nu prea sunt decis.Ce imi recomandati?Ms

Nu nu are sunt f putine fata de Android iar unele de le vream chiar deloc .

Am butonat la un nokia 630 al unui prieten si chiar asta m-a dezamagit...chiar imi placea 535 datorita ecranului de 5'' si camerei frontale tot de de 5 insa nici macar fb nu e ca pe android..

Ca aplicațiile nu sunt structurate ca și pe android, asta e cu totul și cu totul altceva..

Unele...Dacă e până acolo, nici pe android nu avem unele aplicatii de pe ios.

Da asa ne-am învățat, ca android e cel mai bazat, ca ios e pentru cei cu fițe și wp e sărac..

Pai chiar asa si e,Android chiar e cel mai bazat pe aplicatii, cel putin din ce am mai butonat pe tel prietenilor eu asta am obs

Exceptand nokia..intre celelalte nu prea stiu ce sa aleg  :mellow:

Edited by Cornel25

Doresc să îi cumpăr si eu mamei mele un telefon nou.

Ea o să îl folosească la sunat ,navigat pe net(puțin youtube , citit ziare) și ascultat muzica.

Oricum,   îmi puteti recomanda orice platforma  doarece dânsa folosește momentan un nokia 5200 si nu știe e ce e android /windows phone.(apropo,nu foloseste facebook )

Bugetul este de 400 de ron.