Clicky

Jump to content
Feri

Sfaturi achizitionare tableta / smartphone / smartwatch

Recommended Posts

Multumesc pentru raspuns, Marcel... Am gasit o tableta lenovo yoga, cu aprox aceleasi caracteristici, doar ca un pic mai scumpa.. Care crezi ca e mai buna?

Si-mi duci tu mie grija? Poate ai altceva mai bun de facut... Eu nu de asta m-am inscris aici.. Tu?

Scuze, partea a doua era pentru Vlad.. Pana aici am scris corect sau mai ai ceva obiectii?

lenovo are bateria putin mai mare(cu 1000 mah),dar allview are display mai bun si putin mai usoara(greutatea conteaza la o tableta mare),eu ti-as recomanda allview.

Edited by marcelandrusca

Slabuta yoga fata de allview . Cea allview are probleme cu procesorul(se incalzeste rau) , daca primeste update la kitkat se rezolva , dotarile sunt bune si nu are lag . Yoga e slaba la specs. Spuneai ca vrei cu 3g , te-ai razgandit ? Eu nu ti-am recomandat allview tocmai ca ai spus ca vrei cu 3g ;) .

Daca ar fii sa aleg o tableta,m-as orienta spre 8 inch,e mai practica. Am avut un ipad3 si stiu cum sunt tabletele de 10 inch(o sa te lovesti de dimensiunea si greutatea lor),iar la cele de 8 inch ai o gama mai variata si specificatii bune.

Ceva propuneri sh?
Cu 3g vreau.. Am folosit si eu o perioada ipad3 si am fost multumita... De fapt, un ipad cellular mi-as dori, dar nu-mi permite bugetul. Poate imi recomandati ceva sh.

Edited by Innoxius

Eu tocmai invers , avand tableta de 7" m-as orienta spre una de 10+ dar sa nu fie iPad , ca nu ma pot uita la filme si seriale gratis :P .

Uite aici :

http://olx.ro/i2/electronice-si-electrocasnice/tablete/?search%5Bfilter_float_price%3Afrom%5D=900&search%5Bfilter_float_price%3Ato%5D=1100&search%5Border%5D=created_at%3Adesc&currency=RON&q=&view=list

Edited by Scootch98

Aplicatie omule, filme HD sau chiar FHD.

E si pe iPad, dar ori platesti pentru tot ce vezi, ori iti faci JailBreak si instalezi o aplicatie, dar nu are subtitrare.

Edited by Scootch98

??? Ai găsit pe site seriale??? Serialele sunt de pe vplay, HD... Dar eu știam ca le pot vedea doar din aplicație si oricum, sunt niste reclame enervante pe site-uri ca nu pot da play la filme, chiar daca am AdBlock.

Uite cum se vad serialelepost-13157-14103836704_thumb.jpgpost-13157-141038367572_thumb.jpg

Eu zic ca filmele se vad mai bine.

Intru in rând cu lumea (angajat la alții) și vreau să-mi înlocuiesc telefonul cu un workhorse.

Criterii:

Android

Baterie care să ducă o zi

Eventual dual sim.

Lenovo?

Sent from my LG-V500 using Tapatalk