Clicky

Jump to content
Feri

Sfaturi achizitionare tableta / smartphone / smartwatch

Recommended Posts

Dacă ma gândesc asa, nici tableta nu face mai mult ca telefonul, chiar face mai puține. A fost un preț bun, îmi place și cum arata. Are pedometru, senzor de puls, ecran Amoled de mai buna calitate ca cel de pe G Watch. Cum am spus, revin cu impresii după ce îl primesc. Eram în căutarea unui accesoriu pentru telefon, și cu am Nexus nu puteam sa cumpăr niciun ceas de la Samsung, chiar mi se pare o porcărie Tizen, arata și nașpa. Sunt foarte curios de Android Wear.

Sent from my Nexus 5

Vad ca nu ai ce face cu banii... Fara supărare.

De 200 de euro îți cumperi un frigider cu uși interschimbabile.

Eu am renuntat la ideea de a achizitiona smartwatch, dupa ce am aruncat banii pe Sony LiveView. Adevarul ca la vremea aceea nu erau atat de destepte ceasurile, dar m-am convins ca pentru mine e inutil si e mai mult o corvoada sa stau cu el in priza decat sa-l tin la mana. Pana nu ajung sub 50 de dolari/euro n-as mai cumpara smartwatch.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Personal un smartwatch android nu mi se pare util. Poate sunt eu de vina dar nu ii vad utilitatea. Tine bateria o zi sau doua si poti face decat anumite lucruri cu el in Romania. Nu cred ca vei sta sa dai comenzi ok Google tot timpul. Pe partea de fitness ar fi oky daca esti impatimit. Sper sa ma insel dar platforma androidware inca e la inceput. Tot telefonul e baza in momentul de fata.

Edited by ionutzvip

Am tot vazut ca multe site-uri de specialitate au publicat un articol despre acest magazin online EXPANSYS care au acum o oferta f buna la telefoanele google edtion (M7, S4 , Z ultra ) si tableta G pad 8.3 . Am vazut ca trimit in tara chiar si trasportul costa undeva la 30$ iar ceea ce ma surprinde pe mine este perioada de livrare unde ei zic ca in 2-3 zile ,parca, ajunge la noi ceea ce mi se pare extrem de repede. Acum nu stiu cata incredere puteam avea in acest site cu toate ca au chiar si varianta .ro , http://www.expansys.ro .

Din cate stiu, e un mare retailer francez. Si eu am urmarit magazinul, au preturi foarte bune si prezinta destul de repede noutatile. .ro e doar asa, ca sa dea bine. Adresa de contact e tot in Franta si site-ul e in engleza.

Off: Pun pariu ca toti v-ati gandit la nexus 7 cand a spus 700 de lei , dupa ati vazut 8 inch :) .

On : Rolii la ce vrei s-o folosesti ? De exemplu , eu am tab 2 7.0 si nu o folosesc la jocuri ..merge bine in browsing , tapatalk , youtube , facebook etc.

Ma gandesc sa alegi intre :

http://m.emag.ro/tableta-allview-cu-procesor-intel-174-dual-core-small-sup-tm-sup-small-2-00ghz-7-9-1gb-ddr2-16gb-wi-fi-android-4-2-jelly-bean-white-viva-i8/pd/DRKZJBBBM/

Sau asta http://m.emag.ro/tableta-samsung-galaxy-tab-3-cu-procesor-dual-core-small-sup-tm-sup-small-1-50ghz-8-1-5gb-ddr3-16gb-wi-fi-gps-android-4-2-jelly-bean-midnight-black-t310-galaxy-tab3-16gb-wifi-8-midnight-black/pd/DBQZVBBBM/ . Nu neeaparat de la emag .

Edited by Scootch98

Pe nexus 7 merge fără probleme...

1 inch nu prea contează..

Și de restul banilor, mergi la un film. 😉

Edited by Sebi

hellooo!!!

as dori cateva sfaturi legate de achizitia unei tablete, care va fi folosita mai mult pt navigare net, msg, ceva filme....

- buget aprox 1000 ron

- diagonala 10 inch

- sa aiba 3g, gps, ecran ips, un procesor bun si orice altceva sugerati ca ar fi necesar....

multumesc!

scuze daca nu em postat in locul potrivit...

Edited by Innoxius
Sters Bold