Clicky

Jump to content
viorelgn

iPhone 5s A1530 retea 4G Orange ?

Recommended Posts

Am un iPhone 5s A1530 primit si nu imi merge 4G-ul. Am abonament la Orange cu internet 4G, dar imi intra 3G-ul. Din cate am vazut pe site Apple, acest model nu este compatibil cu retelele din Romania 4G. Asa este ?

Teoretic trebuia sa mearga pentru ca are aceleasi frecvente ca si 1457 ,al tau are 2 in plus dar probabil e limitare software si de tara. Pe scurt cretinatate marca Apple :)

Sent from my D5803 using Tapatalk

Nu e nimeni cretin...eu am un 5s pe orange, tot model 1530, care merge f bine 4g. In bucuresti...poate el se afla in alt oras si atunci 4g este pe alta frecventa

Sent from my iPad using Tapatalk

Sunt in Constanta....am dat si reset si toate...nimic. S-ar putea sa fie cartela. O sa o testez si pe alt iPhone.

Edited by viorelgn

post-3725-144699067938_thumb.jpg

L-am gasit pe user.ul @viorel, pe un forum dedicat exclusiv IOS si uitati cate raspunsuri a adunat.... 0,00000 :P

Sent from my iPlaca using Tapatalk

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1446990669.587076.jpg

L-am gasit pe user.ul @viorel, pe un forum dedicat exclusiv IOS si uitati cate raspunsuri a adunat.... 0,00000 :P

Sent from my iPlaca using Tapatalk

Vad ca pe forumurile romanesti in general se merge dupa principiul ''sa moara capra vecinului''. Eu am intrebat niste pareri atata tot. Da al dracului roman ca natie...ca de obicei '' uitati cate raspunsuri a primit....''  De aia suntem unde suntem cu mentalitatea asta. Esti fericit acum ca am primit 00000000000 raspunsuri.

Edited by viorelgn

Idea era ca, nu ai primit răspunsul pe un forum dedicat si ai primit aici, si nu este necesar sa te ataci singur.

Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk

Cred că s-a referit la faptul că aici ai primit răspunsuri, chiar dacă nu este forum exclusiv IOS. "Să moară capra vecinului? EL ți-a dat sfaturi.

Sent from HTC One M8

Am un iPhone 5s A1530 primit si nu imi merge 4G-ul. Am abonament la Orange cu internet 4G, dar imi intra 3G-ul. Din cate am vazut pe site Apple, acest model nu este compatibil cu retelele din Romania 4G. Asa este ?

Telefonul tău merge 4G în rețeaua Digi, dacă vrei 4G la Vodaphone îți trebuie alt model de Iphone 5s. Eu în schimb sunt abonat la Digi și aș fi interesat de un astfel de telefon. Dacă sună bine contactează-mă  te rog la adresa florinisava@yahoo.com