Clicky

Jump to content
Innoxius

Off Topic V3

Recommended Posts

De două zile folosesc Android în grayscale. Excepțional.

Pentru că pot.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Pentru 99 o plătit. Restul e venit la rând...

Dacă era doar 9 ar fi fost număr de aur.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Eu am schimbat tabara... am băgat la cap sfaturile lui @ DTTR (cum ca Opel....ðŸ˜), si am trecut de la Opel la Volkswagen ... la biroul înmatriculari , la alegerea numerelor (nu am vrut preferențiale) surpriza, domnul de la ghișeu imi prezintă niște variante, printre care :

post-10154-0-76734600-1500048862_thumb.jpg

post-10154-0-99584500-1500048823_thumb.jpg

Ce e cu Opel?

În ultimul timp apar din ce în ce mai multe probleme la VW, mai ales la astea noi. Am citi de un Golf 7 căruia i-a cedat ambreiajul după 150 km (mașină luata de noua) și Porsche ar fi cerut 6000 lei pentru reparații....

Trimis de pe al meu D6503 folosind Tapatalk

GM nu a știut să-l conduce. La ce mașini și vânzări are Opel, nu înțeleg cum nu au reușit sa obțină profit. Poate Peugeot reușește să-l aducă pe plus.

Nu e nimic cu Opel... înainte de a trece la Volkswagen am avut Opel Corsa timp de 10 ani si nu am avut absolut nici o problema cu ea... am fost foarte multumit de Opel. Am glumit in legatura cu @ DTTR...el spunea pe aici, mai în glumă mai în serios , ca Opel e Dacia neamțului...

Toată lumea e mulțumită de Opel, VW o sa ajungă Dacia neamțului dacă o tine în ritmul asta (fără nicio supărare, @pedro). Opel a publicat consumul și emisiile reale când a apărut scandalul Dieselgate, nu și-a bătut joc de clienți.

Iar Peugeot-urile mi se par urâte rău, parca s-au mai redresat în ultimul timp cu design-ul, dar Opel e la ani lumina de Peugeot la design. Cu motoarele lui Peugeot și designul lui Opel, PSA are șanse mari sa devina foarte puternic.

Cum sa scoti BMW-ul din rapa de pe Transfagarasan "fara" zgarieturi...

Trimis de pe al meu MHA-L29 folosind Tapatalk

Toată lumea e mulțumită de Opel, VW o sa ajungă Dacia neamțului dacă o tine în ritmul asta (fără nicio supărare, @pedro).

Nu am de ce sa ma supăr Andrei... nu sunt genul de om care să mă supăr asa de repede si pentru orice...

Am trecut la Volkswagen deoarece asa a fost sa fie... nu am vrut neaparat volkswagen, dorința mea era tot un Opel Corsa model mai nou decît cea care am avut-o, sau mi-ar fi placut un model de Ford Fiesta, sau Volkswagen Golf... si a fost să fie Volkswagen Golf V (benzina 1,6 FSI,distributie pe lant...)

Acum... sper sa fiu mulțumit de achiziție... ca de Opel Corsa am fost foarte multumit, timp de 10 ani.

Cum sa scoti BMW-ul din rapa de pe Transfagarasan "fara" zgarieturi...

Cine stie, poate a facut totusi niste fotografii deosebite, le vinde si isi ia doua BMW-uri. Unul cu un alt sofer, care sa stea parcat in spatele lui si CU frana de mana trasa :D