Clicky

Jump to content

Off Topic V3

Recommended Posts

Mai tineti minte ca acum cateva secole va spuneam ca-mi amenajez bucataria? Ei, azi imi vine mobila. Sper. Trebuia sa ajunga la 8 si au sunat ca ajung la 10. Ca s-a luat curentul si nu au mai putut sa puna niste dibluri. Cred ca erau dibluri din marțipan de le ia doua ore.

• Replies 3.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

La un pahar de apă cu nepotu' Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Confirm și eu că Feri este om fain. Nu că aș fi avut dubii   Cine mai trece prin Râmnicu Sărat să dea un semn, dacă vrea. Excepție DTTR care are ceva cu Buzoienii )   Later edit: La fel, dacă ai

Nu stiam de ce nu a mai dat Liviu pe forum. Era la vanatoare

Posted Images

Haideți va rog cu un sfat...O mașină pentru aproximativ 3.000 de euro cat mai fiabilă, dar nu foarte plictisitoare așa ca sa atrag fetele până fac bani de merțan. :D Am văzut niște alfa Romeo 147 dar fiind alfa cred că ar strica la primul viraj, dar mi-a plăcut designul și motorul am citit că e bun.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Decat sa cumperi o masina pana in 3.000 euro, mai bine pe jos! E ca si cum ai vrea sa iti cumperi un Allview, asteapta-te sa ti se complice viata si sa ti se goleasca portofelul dupa achizitie!

Fiabilă la 3.000? Logan. Să întoarcă lumea capul? Logan. Acum 10 ani, când am ajuns în Austria, se uita lumea ca la urs pe autostradă, ce mai e și arătarea asta?. De fete nu garantez. Poate alea emo :D

Serios acum, eu zic să te gândești serios dacă îți trebuie cu adevărat mașină. Pentru că la 3.000 găsești gioarse care îți pot pune viața în pericol, că de portofel ți-a zis colegul.

Pai pe jos nu mă pot duce până la Cluj...Hai sa zicem că ajung la 4000, nu se poate sa nu găsesc ceva bun. Avem un Matiz de vreo 13 ani la care schimbat bateria o singura dată,cureau și bujiile. Doar atât în 13 ani deci nu puteți zice că nu se găsește ceva ok in prețul ăsta. Asa să mă țină vreo 4-5 ani fara intervenții mari ar fi perfect.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Adica o sa faci naveta? De unde?

Cat despre Matiz, da. "Avem" e cuvantul cheie aici. E al vostru, il cunoasteti, stiti cum s-a umblat cu el. Nu iti ei la loterie. Si eu, cand a vrut fiica-mea sa-si ia o SH, i-am dat cheile de la Loganul de 10 ani. Pentru ca eu am umblat cu el si stiu ca nu are nimic ascuns.

Aș recomanda un Seat Leon, un Golf 5 (https://www.olx.ro/oferta/vw-volkswagen-golf-5-150cp-ID8qyDl.html) sau Audi A3 https://www.olx.ro/oferta/vand-schimb-audi-a3-1-9-tdi-ID8tlaH.html. Golf-ul nu e al meu, nu fac reclamă doar că e din Galați, fii foarte atent la problemele care pot apare la oricare mașină ai alege. Există forumuri multe unde poți afla care sunt problemele la mașina din anul respectiv și la ce să te uiți.

• 2 weeks later...

In 4 iunie imi expira carnetul de conducere. Azi m-am dus la prima ora sa prind numar de ordine. S-au modernizat. Programare online. M-am programat, abia in 7 am mai prins. Intrebari: primesc ceva dovada cu care sa pot circula? Daca da, o primesc in 7 daca permisul imi expira in 4? Ca dureaza doua saptamani si in 23 am un drum de facut.

• 2 weeks later...

In 4 iunie imi expira carnetul de conducere. Azi m-am dus la prima ora sa prind numar de ordine. S-au modernizat. Programare online. M-am programat, abia in 7 am mai prins. Intrebari: primesc ceva dovada cu care sa pot circula? Daca da, o primesc in 7 daca permisul imi expira in 4? Ca dureaza doua saptamani si in 23 am un drum de facut.

Da, am primit dovada pentru condus, chiar daca era expirat de 3 zile. Era o tanti in fata mea care il avea de un an expirat si a primit.

Acum am vazut un interviu realizat in SUA cu "celebrul" hacker roman "Guccifer". Soc si groaza, nu vorbeste engleza. Cum poti sa fii hacker daca nu stii engleza? Folosesti Google Translate?

Sent from my Galaxy S8+ using Tapatalk

Deci a cumpărat cu zece euro un script și a spart niște conturi de email prin care o româncă își mărturisea dragostea față de un american.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

• 2 weeks later...

Eu bistoș nu merg până în Arad să mă plimb cu tramvaiul. Cred că mă confunJi...

Sau e tren? Tot aia. Tot nu merg în Arad.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Comandat A3 de la emag. 1200 si ceva de lei (+husa, card). Toate produsele de la ei, nu din marketplace. Constat ca emag îmi cere taxa de livrare, pentru ca stau într-o "localitate îndepărtată". Mai exact, într-un ORAȘ, la 30 km de reședință județului. Foarte îndepărtat, ce pot sa zic. Taxa e 6 lei, nu-i cine știe ce, dar ma enervează că-mi cere sa dau ceva pe transport, la o comanda de 1200 lei... Jalnic.

Acum vad ca au updatat pagina comenzii, cu o notă: produsele vor fi livrate separat (telefonul și cardul o data și husa altă data)...

Începe sa mi se ia de emag, deși...e cel mai serios retailer din tara...

Trimis de pe al meu D6503 folosind Tapatalk

Samshit...

Pana la urma am luat acel A3 2017. Din păcate, are probleme cu bateria și încărcarea. Se încarcă normal pana la 90-94% și apoi durează 20 minute sa facă un procent.

Telefon vândut și livrat de emag...

Am vorbit cu Samsung, s-au conectat cu serviciul acela la distanta. Când l-am pus atunci la încărcat părea ca merge. Azi iar nu a mai mers.

Trimis de pe al meu D6503 folosind Tapatalk

S-a terminat cu linistea mea. S-au mutat in chirie un nene cu o tanti. Vorbesc intr-una la telefon. Pe balcon. Sunt agenti imobiliari, deci vorbesc non-stop. I-am intrebat de ce pe balcon, ca e cam deranjant.

- N-avem semnal in bloc, trebuie sa iesim pe balcon

- Lasa-ma sa ghicesc. DIGI?

- Da.

Astept sa vina iarna.